14. august 2011 2:42

Läänemaa rahvaralli võitsid Rain Rannala ja Simmo Nestor

Karikasarja liidrid sõitsid Läänemaal sekund-sekundis

13. augustil peetud rahvaralli karikavõistluste neljandal etapil saavutasid esikoha Mitsubishi Lanceril sõitnud Rain Rannala ja Simmo Nestor, kes kaheteistkümnest kavas olnud lisakatsest võitsid neli.

Mittetulundusühingu Kiired ja Õlised Selts korraldusel viidi laupäeval Lääne maakonnas läbi rahvaralli. Võistlustulle asus ühtekokku 70 autot.

Absoluutvõidu ja 4WD klassi esikoha saavutasid Rain Rannala - Simmo Nestor 9,9 sekundilise eduga teiseks platseerunud Mihkel Vaidlo - Risto Kippasto ees, kes mängisid oma võidušansid maha kaheksandal katsel, kui teenisid rajatähise puute eest 10 karistussekundit.

Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmas koht kuulus võistluse lõppedes ekipaažile Aiko Aigro - Marko Koosa. Seni koos Rain Rannalaga rahvaralli karikasarjas liidrikohta jaganud Elvis Pukk jäi esimesena poodiumilt välja. Võitjaile kaotasid Elvis Pukk - Ove Jürgenson 12 katse kokkuvõttes 22 sekundit. Subarul sõitnud mehed võinuksid olla kolme hulgas, kuid teise ajavõtukontrollpunkti minuti võrra hilisema sisenemise eest ning valestardi eest teisel katsel lisandus nende sõiduajale kokku 20 trahvisekundit.

Üldarvestuse kümme paremat kohta hõivasid sel korral neljarattaveolistel autodel osalenud võistlejad. Kaherattaveoliste autode tinglikus paremusjärjestuses osutusid kiireimaks Argo Kuutok ja Krister Aasa autol BMW 323. Kokkuvõttes kuulus neile üldarvestuses 11 koht ja esikoht klassis 2WD-B. Klassivõitjaist 14,3 sekundi kaugusele jäid Keio Serbin - Egon Kaur. Kolmanda tulemuse said 2WD-B klassis kirja Imre Vanik - Janek Ojala.

Klassis 2WD-A tulid võitjaiks Silver Sõmer - Allan Maar Honda Civicul. Teise kohaga lõpetasid võistluse selles masinaklassis Neeme-Lennart Tullus - Margus Uusoja ning kolmandal positsioonil Argo Kästik - Ranel Jürimaa.

Naisvõistlejaid oli sedakorda rajal kaks. Klassivõiduni jõudsid Sirje Potisepp - Kairi Sepp, kes üldises pingereas platseerusid 36. kohale. Triinu Meltsov - Anti Eelmets jäid neile alla 28,3 sekundiga.

Kuni 18-aastaste noorte masinaklassis, kus startis 8 autot, jõudis neist finišisse 6. Parima ajaga finišeerisid Nissanil sõitnud Martin Kutser - Artur Metsare, kes lähimaid jälitajaid edestasid kokkuvõttes enam kui poole minutiga. Poodiumile mahtusid J18 klassis veel Kasper Koosa - Erkki Liima ja Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa.

Moskvitši-meestel olid kaalul mitme karikasarja punktid. Moskvichide klassis jõudsid võiduni Marko Kukuškin - Elimar Kibus. Klassivõitjaist 52,4 sekundi kaugusele jäänud ekipaažile Urmas Roos - Reigo Prosso kuulus teine ning võistluspaarile Timo Pipar - Tanel Pipar kolmas koht.

Žigulil sõitnud ekipaažile Vahur Kellamov - Martin Seljamäe läks SU klassi võit. Teisena lõpetasid Läänemaa rahvaralli selles klassis Kalle Kruusma - Rutmar Raidma ning kolmandad olid Tarmo Peddai - Riin Peddai.

Ralli lõpetas 58 autot. Viimaseid finišeerunuid Janar Tammaid ja Viljar Tammaid jäi üldvõitjaist lahutama 52 minutit.