Timmu Kõrge võistles esmakordselt piiritagusel rallil

Ketomaa järel lähevad rajale Gross ja Tänak

Kuramaa autorallil osaleb hulgaliselt eestlasi

Rallipublikule pakuvad Kuramaal silmailu näituseautod

Kuramaal toimub teist aastat järjest kiirusfestival

26. ja 27. augustil Liepājas sõidetud Läti autoralli meistrivõistluste eelviimase etapi võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder. MM-Motorspordi rallipaar tuli seeläbi Kurzeme ralli kahekordseks võitjaks.

Maikuus Lätis Talsi rallil Georg Grossile tõsist vastupanu osutanud Jari Ketomaa oletas enne ralli algust, et Kuramaa kruusateedel ta tõenäoliselt WRC-autol võistlevale eestlasele enam nii hõlpsalt vastu ei saa. "Teed on erinevad ja kõige paremaid šansse mul seetõttu Georgi vastu siin ei ole," sõnas ta.

Sellele vaatamata alustasid Jari Ketomaa - Mika Stenberg võistlust marulises tempos, võites avakatse 1,5 sekundilise eduga konkurentide ees. Järgmisel katsel lagunes soomlaste Mitsubishi Lancer Evo 10 R4 niipalju ära, et sõitu avapäeval jätkata polnud võimalik. Kahe läbimata katse eest lisati neile seetõttu kokku 10 minutit ajakaristust, mis tähendas ilmselgelt tippkonkurentsist kõrvale jäämist.

Kõige enam tahtnuks Georg Gross võidu sõita Ivars Vasaraudzisega, ent Eestis oma võistlusmasina lõhkunud lätlane oli sedakorda rallil pealtvaatajana. Publiku hulgas koos tiimikaaslase Raimonds Kisielsiga rallit vaadanud mees polnud kindel, millal ta uuesti Mitsubishi Lancer WRC rooli istub.

Nii tuli sõitu dikteerinud Georg Grossil ja Raigo Mõlderil rinda pista kaasmaalaste Ott Tänaku ja Kuldar Sikuga, kellel erinevalt neist oli istumise all N-rühma Ford. "Ott on väga kiire," lausus Gross. "Jari on ka kiire, aga ta kaotas esimesel päeva liiga palju aega."

Üheteistkümnest katsest kolm võitnud Ott Tänak - Kuldar Sikk himustanuks samuti rallivõitu, kuid olid eesmärgiks seadnud kindla sõiduga esikoha saavutamise N4 klassis. Kõige ärevama momendi elasid nad üle kolmandal, pimedas sõidetud kiiruskatsel, kus nende Ford Fiesta S2000 tegi mõnisada meetrit enne finišit suurel kiirusel pirueti. Rahvas elas kaasa, kui eestlased keerulisest olukorrast puhtalt välja tulid.

Ajal, mil Gross ja Tänak vaikselt eest libisesid, kemplesid järgnevate kohtade pärast neljarattaveolistel N-rühma ralliautodel kihutanud lätlased, kelle elu proovisid augusti kõige kuumematel päevadel kibedaks teha Raul Jeets ja Andrus Toom. Osalt see tartlastel ka õnnestus, kuna püüdmatuks jäid vaid Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns ning Läti meistrisarja liidrid Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals. Kui pikkadel kruusakatsetel suutsid mehed oma autod terveks jätta, siis linnakatsel olnud rehvide ja põhupallidega kohtumisi jäid märkima kriimud külgedel.

Üldvõitjaina jõudsid finišisse Georg Gross - Raigo Mõlder, kelle edu klassivõiduni jõudnud Ott Tänaku ja Kuldar Siku ees oli 15,96 sekundit. Seega taas kaksikvõit eestlastele, nagu ka veebruaris peetud Sarma rallilt. Lätlastele päästsid äsja ainsa absoluutarvestuse poodiumikoha Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns, keda teist korda Kuramaa teedel ralli võitnud eestlastest jäi lahutama üks minut ja 3,88 sekundit.

Andis Neikšāns - Pēteris Dzirkals olid kokkuvõttes neljandad ning klassis N4 kolmandad. Esimest korda sel hooajal olid Raul Jeets - Andrus Toom Läti rallietapil viiendad, edestades 0,9 sekundiga võistluspaari Mārtiņš Svilis - Aivis Aizsilnieks.

Rõõmupidu oli seekord eestlaste õuel. Georg Gross - Raigo Mõlder võtsid võidu klassis A plus, Ott Tänak - Kuldar Sikk klassis N4 ning Egon Kaur - Avo Kristov klassis 2WD. Eesti sõitjaile võinuks kaherattaveoliste autode arvestuses tulla koguni kolmikvõit, kuid Timmu Kõrge - Erki Pints olid sunnitud sõidu auto tehniliste probleemide tõttu üheksandal kiiruskatsel pooleli jätma.

Ford Fiestal kihutanud pärnakad Kaur - Kristov olid üldises paremusjärjestuses 22. kohal. Absoluutarvestuse 23. positsioonil lõpetasid Kurzeme ralli Hondaga sõitnud Markus Abram - Jarmo Võsa, keda jäi klassivõitjaist lahutama 50,8 sekundit.

Autol Ford Fiesta R2 võistelnud Otto Täht - Meelis Vooro platseerusid üldises pingereas 31. kohale.

"Läks nii, et ei läinud hästi," kommenteeris Täht. "Ise pole absoluutselt sõiduga rahul. Ei oska mingit põhjust otseselt välja tuua, aga miski ei klappinud."