Karin Julge
14. detsember 2011 16:19

Marko Kukuškin plaanib võistlusklassi vahetada

5 aastat Moskvich Liigas võistelnud Marko Kukuškinile oli tänavune hooaeg edukas. Ta tuli Moskvitšiga ML arvestuses mitmes võistlussarjas karikavõitjaks, seda nii rahvasprindis kui ka rahvarallis.

Alguse sai Marko Kukuškini võidusõidukarjäär juba päris noorena, kui ta 8-aastaselt alustas kardisõiduga kohalikus klubis. Osales Kukuškin võistlustel umbes 10 aastat, tuues koju hulga karikaid. Aga seejärel tekkis võistluspaus, kuid autodest mees ei loobunud ning "rallitas" oma lõbuks natuke põldudel.

Aastal 2006 otsustas Marko Kukuškin ehk Kuku, nagu paljud teda teavad, et võiks uuesti proovida kätt autospordivõistlustel. Kuna aga rahaline seis ei lubanud kallimate autodega sõita, valis ta Moskvitši ja Moskvich Liiga. Esimest korda oli Kukuškin stardis Rapla sprindil.

Suuri võite esialgu ei tulnud, sest autot tuli tasapisi tundma õppida. 2007. aasta tulemusedki jäid kokkuvõttes päris tagasihoidlikuks – sprindisarjades ja Moskvich Liiga "suures karika" arvestuses tasuks viies koht ning "rallikarika" arvestuses kolmas koht. Suhteliselt sarnane seis oli ka järgmisel hooajal ehk aastal 2008.

"Konkurents oli tihe ning ega kerge polnud. Mossedega kihutasid siis veel Janar Nagel, Taivo Sisas, Rain Pruul, Marko Eespakk, Argo Kuutok. Närvikõdi ja põnevust jätkus piisavalt, leidus ka sekund-sekundis sõitu," lausub Marko Kukuškin.

"Samas oli ka ärevaid hetki enda jaoks, kui Saaremaa rahvasprindil läks auto lappama ning põrutasin puusse või kui Jõhvi rahvasprindil suutsin kuidagi auto katusele keerata," meenutab Kuku.

2009. aasta oli Kukuškinile juba päris edukas. Hooaja kokkuvõttes oli ta sprindisarjades esikohal ning Moskvich Liiga "rallikarika" ning "suure karikas" arvestuses teine. 2010. aastal jätkas favoriidi staatusesse tõusnud harrastussportlane sama raja käimist - sprintidel osutus ta võitmatuks. Moskvich Liiga ralli- ja suure karika punkte tuli seekord vähem. "Hooaja alguses sai tehtud ise väikeseid näpukaid ning Pärnu rahvarallil oli autol tehnilisi probleeme. Kuid kokkuvõttes võis rahule jääda."

Lõppenud hooaeg kujunes Marko Kukuškinile kõige edukamaks. Moskvich Liigas jäi ta konkurentidele alistamatuks. Kõik see on tema sõnul teoks saanud tänu sõpradele, toetajatele ja sponsoritele. Suured kiidusõnad soovib Marko Kukuškin edasi anda kaardilugejale Elimar Kibusele, kellega on koostöö olnud väga ladus.

"Nüüd tahaks proovida midagi uut," jätkab Kukuškin. "BMW ehitus on lõppenud ning viimane lihv vaja veel anda. Loodan juba sellel laupäeval Kiltsi rahvasprindil olla rajal 2WD-S klassis. Väga suuri lootusi ei sea, tähtis on teha ilusat sõitu ja seda nautida!"

Kukuškin lisab, et Moskvitši ta maha müüa ei kavatse ning vahel võib teda ka veel sellega rajal kohata.