Joel Kukk
25. jaanuar 2012 14:51

Superkrossi uus hooaeg sai alguse hipodroomisõiduga

Superkrossi karikasarja esimesele etapil selgusid võitjad seitsmes masinaklassis. Tallinna hipodroomi lumerajal toimunud võidukihutamisel osales kuues autode klassis ja külgvankrite sõitudes kokku 53 sportlast.

2WD klassis teenis esimese auhinna Pärnumaa noormees Kairo Kallas (Honda Civic), kellele järgnesid Tõnu Peek (Honda Civic) ja Vahur Kupper (Opel Kadett).

Vabaklassis võidutses nii kvalifikatsioonis kui mõlemas finaalsõidus esimesena lõpetanud Janno Ligur Karksi-Nuiast (Lada Samara). Teise koha sai venelanna Tatjana Jelisseejeva (Lada Samara) ja kolmas oli Peeter Peek (Nissan Sunny).

Tagarattaveoliste autode klassis Classic RWD teenis esimese auhinna pärnakas Kauri Metsaots (VAZ 2105), teiseks tuli Andreas Aruaas (AZLK 2140) ja kolmas koht kuulus Margo Soometsale (VAZ 2105).

Rahvakrossi konkurentsis võttis kindla võidu venelanna Jelisseejeva, teisena lõpetas Argo Kaelep (Honda Civic) ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas Siim Ots (VW Golf 2). Esimest korda superkrossil kihutanud Volgade arvestuses tuli võitjaks Erki Spordi pealik Eiki Eriste, talle järgnesid lätlased Guntis Skele ja Maris Ozolins.

Võistluspäeva kõige kiiremate autode, bagikartide sõitudes oli parim Laur Langeproon, teiskes tuli Marti Sepp ja kolmandaks Peep Langeproon.

Külgvankriga mootorrataste ülipõneva võistluse võitsid Urmas Sugasepp ja Veiko Parksepp. Sverre ja Alar Lamp teenisid teise ning Ülar Karing ja Juhan Paabstel kolmanda auhinna.

Pika võistluspäeva lustaka vahepalana korraldatud duellis suutis Citroeni elektriautot juhtinud ralliäss Egon Kaur kolmeringilises sõidus edestada Volgat taltsutanud Eiki Eristet.

Võidusõidu hipodroomil lõpetas superfinaal, kuhu pääses iga klassi kaks paremat. Sündmusterohke sõidu võitis Tõnu Peek, kelle järel tuiskasid üle lõpujoone Kairo Kallas ja Agro Kaelep.

Superkrossi karikasarja järgmine etapp peaks sõidetama 12. veebruaril Pärnu lahe jääl.