28. jaanuar 2012 23:15
Kolmest voorust kaks võitis Aiko Aigro. Foto: Kaido Saul

Virumaa karikasarja avaetapi võitis Aiko Aigro

Särava tulemusega alustas Virumaa karikavõistluste esimest hooaega 4WD klassis võistlev Aiko Aigro, kes Simunas peetud rahvasprindil alistas ülejäänud konkurendid.

Virumaa karikavõistlused said alguse 28. jaanuaril Simunas sõidetud rahvasprindiga, kus neljarattaveoliste autode masinaklassis startis ühtekokku 22 osalejat. Selline võistlejate arv tähendas, et vaatemängulises masinaklassis pidi favoriitide vahel võistlus kujunema võrdlemisi pingeliseks.

Avavoorust sai parima aja kirja Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 6), edestades mõne sekundiga Elvis Pukki (Subaru Impreza). Teises voorus oli kiireim Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer Evo 6), kellega samasse sekundisse mahtus ka Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8). Kolmandas vooru läbis vähima ajaga taaskord Aigro, kindlustades väikseimate kohapunktidega endale ka sõidu võidu. Teise tulemuse sai kirja Aasmäe, kolmas oli Pukk. Rivaalidest mõnevõrra eakam Helmet Palm pidi leppima neljanda kohaga.

Klassis 2WD-A selgus võitja 14 sportlase omavahelises mõõduvõtus. Kindla võidu võttis selles masinaklassis Karel Tölp (Honda Civic), kes võitis kõik kolm vooru Martin Vatteri (Volkswagen Golf) ees. Nagu Vatter oli kõigil kordadel teine, lõpetas kõik kolm sõitu stabiilselt kolmandal positsioonil Meelis Marmor (Honda Civic CRX). Talle kuulus kokkuvõttes kolmas koht.

2WD-B klassis saavutas võidu Alvar Kuusik (Volkswagen Golf), kes edestas rivaale kõigis voorudes. 12 osalejaga masinaklassis teenis teise koha välja Marek Järlak (Seat Ibiza), kolmas oli Taivo Rooger (Volkswagen Golf).

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses osutus võitjaks Raimo Lilleorg (Mitsubishi Colt). Karl Martin Volver (Honda Civic CRX) lõpetas Simuna rahvasprindi J18 klassis teise ja Roland Ilves (Ford Escort RS 2000) kolmanda kohaga. Üldse startis laupäevasel võistlusel 12 noorvõistlejat.

Viie osalejaga Moskvitšide arvestusklassis saavutas võidu Ermo Jeedas (IZ 2715). Heigo Tinno (IZ 2715) oli teine ja Indrek Mäestu (AZLK 2140 SL) kolmas.

SU klassis tegi võistluse kaasa kolm meest. Võidu võttis Rainer Meus (VAZ 21073). Viimases voorus teda edestanud Sander Kukk (VAZ 21073) platseerus kokkuvõttes teiseks. Kolmanda kohaga lõpetas 2,8 km pikkusel lumisel ja jäisel rajal peetud sõidu Vallo Vahesaar (VAZ 2101).

Naisvõistlejaist käis seekord ainsana rajal Sirje Potisepp, kelle võistlusautoks tänavusel hooajal Honda Civic VTI.