13. veebruar 2012 5:10

Koitla saavutas Sarma rallil Jeetsi ees võidu

Sarma autorallil saavutasid võidu N-rühma Mitsubishi Lanceril võistelnud Kaspar Koitla - Andres Ots 8,5-sekundilise eduga Raul Jeetsi ja Andrus Toomi ees. Siim Plangi - Marek Sarapuu.

11.-12. veebruaril Lätis Ape ja Gulbene ümbruses peetud ralli lõppes eestlaste võiduga. Kuigi avapäeva liidrikohal lõpetanud Siim Plangi - Marek Sarapuu lõpetasid ralli kokkuvõttes üheksanda kohaga, saavutasid üldvõidu ometigi eestlased.

Seitsmenda katse järel juhtisid võistlust veel Subaruga kihutanud Siim Plangi - Marek Sarapuu, kuid kaheksanda katse järel tõisid esimeseks Kaspar Koitla - Andres Ots, kes liidrikohta kuni ralli lõpuni enam käest ei andnud. Stabiilne sõit ja üks katsevõit aitas ralli teise kohaga lõpetada Team RRC võistluspaaril Raul Jeets - Andrus Toom, keda jäi võitjaist kümne kavas olnud katse järel lahutama 8,55 sekundit.

Kokkuvõttes kolmandaks, eestlaste vahele pressisid end lätlased Māris Neikšāns - Ringolds Bērziņš. Neljanda tulemusega lõpetasid Läti meistri- ja karikavõistluste teise ning Balti taliralli karikasarja kolmanda etapi Rainer Aus - Rein Jõessar. Viienda tulemuse said kirja teist aastat MM-Motorspordi ridades võistlevad Sander Pärn - Ken Järveoja.

Timmu Kõrge - Erki Pints lõpetasid Sarma ralli 12. kohaga. Eestlastest said tulemuse kirja veel Viljar Ventsel - Rainer Virve ning Vallo Nuuter - Alari Kupri.