Margus Kiiver
01. märts 2012 22:59
Jānis Vobjovs avaetapil punktikatselt lisa ei teeninud. Foto: Martin Nõgu

Lisapunktid muudavad autoralli meistrisarja põnevamaks

Autoralli MM-sarjas eelmisel aastal juurutatud Power Stage, kus kolmele katse kiiremale antakse lisapunkte, võeti tänavu kasutusele ka Eesti autoralli meistri-ja karikavõistlustel.

See kannab nimetust punktikatse või siis preemiakatse ja sealt on võimalik meistri-ja karikavõistluste tabelisse juurde saada lisapunkte. Ja seda kõikides klassides.

Punktikatseks on üldjuhendi kohaselt ralli viimane katse ja selle katse kolm esimest igas klassis saavad lisapunkte järgmiselt: esikoht 3 punkti, teine koht 2 punkti ja kolmas koht 1 punkt.

Need punktid liidetakse rallil klassis saavutatud koha eest teenitud punktidega. Absoluutarvestuses kolmele kiiremale sellel lisakatsel antakse punkte sama skeemi järgi ja liidetakse absoluutarvestuses rallil teenitud punktidega.

Järgnevalt punktid meistrisarja klassides pärast Võrumaal sõidetud avaetappi. Klassis N4 on sarja liidrid ralli võitnud Rainer Aus ja Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer Evo 9), kelle kontol on 27 punkti, millest 25 tuli klassivõidu eest ja 2 tuli punktikatse teise koha eest. Teisel kohal on sarjas ralli teisena lõpetanud Jānis Vobjovs ja Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes punktikatselt lisa ei saanud. Neil on klassi teise koha eest ette näidata 18 punkti. Lätlastega võrdne arv punkte on Siim Plangil ja Marek Sarapuul (Subaru Impreza). Rallil olid nad absoluutarvestuses ja klassis N4 kolmandad, kuid võitsid viimase katse ja said selle eest juurde kolm lisapunkti. N4 klassis olid punktikatsel kolmandad ja teenisid ühe lisapunkti Roland Murakas ja Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes on pärast avaetappi 13 punktiga neljandad.

Klassis R4/S2000 on Eesti meistrivõistluste liidrikohal Aleksei Mersjanov ja Dmitri Tšumak (Mitsubishi Lancer Evo 9). Venelastel on punkte 26 ehk siis nemad teenisid punktikatselt ühe lisapunkti. Teisel kohal on Aleksei Šemet ja Andis Neikšāns (Mitsubishi Lancer Evo 10), kellel on punkte 20. Nemad olid punktikatsel teised ja said kaks lisapunkti. Kolmandal kohal on selles klassis Eesti meistrivõistlustel osalenutest punktikatsel kõrgeima koha saanud Aleksander Mihhailov ja Normunds Kokins (Mitsubishi Lancer Evo 10). Punktikatse võidu eest said nad kolm punkti ja kokku on neil punkte 18.

A6/N3 ühises arvestuses asusid meistrisarja liidreiks Markus Abram - Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R), kes punktikatselt said oma arvestuse teise aja ja kaks lisapunkti. Kokku on neil punkte 27. Teisel kohal sarjas olevad Miko-Ove Niinemäe - Martin Valter (Ford Fiesta R2) olid punktikatse kiireimad ning teenisid kolm lisapunkti. Punkte on neil 21. Kolmandad on sarjas Kristen Kelement - Timo Kasesalu (Citroen C2R2), kellele tuli punktikatselt juurde üks punkt ja kokku on neil punkte 16.

Klassis A7 võitsid punktikatse Martin Kangur ja Andres Ots (Honda Civic Type-R). Kuid et nad katkestasid võistluse viimase katse järel, siis on neil tabelis vaid punktikatse võidu eest teenitud kolm punkti. Nimelt jäävad katkestamise korral punktikatselt saadud punktid alles. A7 liidrid on Priit Ollino - Urmas Roosimaa (Renault Clio R3), kellel on punkte 25. Teised on Vjatšeslav Galkin - Aleksei Kurnossov (Renault Clio R3), kes olid punktikatsel teised. Punkte teenisid nad kokku 20.

Rahvuslikus E-rühmas said Võrumaa talverallil maksimumpunktid Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3), kes olid klassivõitjad ja punktikatse kiireimad E-rühmas. Punkte on neil 28. E-rühma teisel kohal on Jānis Berķis - Edgars Čeporjus (Ford Fiesta), kes olid punktikatsel kolmandad, teenides kokku 19 punkti. Punktikatsel olid teised ja said kaks lisapunkti Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet), E-rühmas kuulus neile kolmas koht ja punkte on neil 17.

Absoluutarvestuses on liidrid Rainer Aus - Rein Jõessar 66 punktiga. Tabelis teisel kohal asuvad Jānis Vobjovs - Guntars Zicāns (60 p) ning kolmandal positsioonil Siim Plangi - Marek Sarapuu (58 p).

Michelini karikasarjas on 4WD klassis liidrid Rainer Aus - Rein Jõessar, teisel kohal on Siim Plangi - Marek Sarapuu ning kolmandad Timmu Kõrge - Erki Pints. 2WD arvestuses on liidrid Markus Abram - Jarmo Võsa, teised Kristen Kelement ja Timo Kasesalu ning kolmandad Kevin Kuusik - Margus Sõõrumaa. Rahvusliku E-rühma liidrid Ago Ahu - Kalle Ahu, teised on Jānis Berķis - Edgars Čeporjus ning kolmandad Lembit Soe - Ahto Pihlas.