Balti karikasarja avaetapil edukad: Aigro, Brecher ja Meus

Uue kaardilugejaga startiv Pleshanov loodab poodiumikohta

Helmet Palm asub Balti karikasarja võitu kaitsma

Kesk-Eesti rahvarallile registreerus poolsada võistluspaari

Nädala pärast toimub Addinol Kesk-Eesti rahvaralli

Balti rahvaralli karikasarjas tänavu kolm etappi

10. märtsil sõidetud Addinol Kesk-Eesti rahvarallil saavutasid esikoha Mitsubishi Lanceril võistelnud Aiko Aigro ja Marko Koosa, kes võitsid kuuest kavas olnud kiiruskatsest pooled.

Addinol Kesk-Eesti rahvarallit alustas 51 võistluspaari, kellest finišeeris 49. Neist suurem osa võttis osa ka rallile eelnenud 1,1 kilomeetri pikkusest testikatsest, mille läbisid vähima ajaga Mitsubishi Lanceril sõitnud Helmet Palm - Manivald Kasepõld. Võistlusel Raplamaa mehed paraku kolme sekka ei mahtunud ning nad pidid leppima neljanda kohaga.

Võiduni jõudsid Autoekspert Balti rahvaralli karikasarja avaetapil Aiko Aigro - Marko Koosa, kes edestasid teise tulemuse kirja saanud rallipaari Gert Aasmäe - Teele Sepp kokkuvõttes 8 sekundiga. Üldarvestuse ja 4WD klassi kolmandad olid Are Uurimäe - Tanel Paut, keda jäi võitjaist lahutama 12 sekundit.

Viienda tulemusega lõpetasid sõidu Virgo Arge - Heigo Lõbus ja kuuendaks platseerusid Silver Sõmer - Allan Maar. Erinevalt konkurentidest võistlesid Sõmer ja Maar mitte Mitsubishi või Subaruga, vaid Daihatsuga. Silver Sõmer kinnitas naerulsui juba stardi eel, et ta läheb võitu püüdma. Tulemusega oli oma õnnenumbrit kandva autoga sõitnud mees lõpuks mõistagi rahul.

Kui tänavuse hooaja ainsa talvise rahvaralli võitnud Aigro ja Koosa olid teeninud 10 sekundilise ajakaristuse ja suutsid ometi võistluse võita, siis favoriitide sekka arvatud Jaan Tammor ja Erki Roosimägi paraku head tulemust loota ei saanud, kuna hilinemine tehnilisse kontrolli tõi neile minuti ja 40 sekundi jagu ajatrahvi juba enne ralli starti. Ajakaristusi teenis rallilt kokku kaheksa ekipaaži.

Jäistel kiiruskatsetel jagus põnevust ja draamat teistestki masinaklassides. Kõige pingelisemaks kujunes võidusõit klassis 1600, kus võidu saavutasid üldarvestuses seitsmendaks platseerunud Martin Kutser - Artur Metsare, kuid teise ja kolmanda koha duelli pidanud Janno Õis - Freddy Tõnutare ning Argo Kästik - Ranel Jürimaa said kirja identse aja. Nii võeti lõpliku paremusjärjestuse määramisel aluseks avakatselt kirja saadud aeg. Teise koha karikad said Nõmme kõrtsis peetud autasustamisel seetõttu Õis ja Tõnutare.

Üle 1,6-liitrise mootoriga tänavasõiduautode arvestusklassis tulid võitjaiks Volkswagenil võistelnud Eero Brecher - Harri Jõessar. Teine koht kuulus selles klassis diiselmootoriga Golfil sõitnud Heiki Raubale ja Ronald Jürgensonile napi paremusega Imre Vaniku ja Monika Mäeste ees.

Klassis SU said rivaalidest jagu Moskvitšil võidu ajanud Ermo Jeedas ja Delvis Tõkke. Rainer Meus - Elari Jallajas lõpetasid sõidu teise ja Vallo Vahesaar - Raido Pajussaar kolmanda kohaga.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses osutusid parimaiks Karl Martin Volver ja Kristel Volver. Nii nagu SU klassis, pidid favoriidid leppima siingi teise kohaga. Pooled katsed J18 klassis võitnud Sander Siniorg - Cristen Laos jäid rivaalidele kokkuvõttes alla vaid 3,6 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetasid Addinol Kesk-Eesti rahvaralli selles masinaklassis väga südi sõitu teinud saarlased Karmo Salong - Janek Salong.

Kolme naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus teenisid võidukarikad välja Marin Aarn - Eliise Nõmm. Volkswagen Golfil sõitnud konkurentidele jäid 16,9 sekundiga alla Sirje Potisepp - Terko Jakobson. Kolmanda tulemuse said kirja Riin Peddai - Tarmo Peddai.

Keskmised kiirused äsjasel rahvarallil jäid suuremalt jaolt alla 50 km/h. Vaid kolmandal ja viiendal lisakatsel ületas seda mõne 4WD klassis võistelnu kiirus. Seejuures olid võistluse korraldajad tempomuutustega sõidunaudingut pakkuvail katsetel kiiruse piiramiseks kasutanud vaid kahte šikaani.

Võistluse juht ja korraldusmeeskonna liige Tiit Soa märkis, et ralli läks planeeritult korda. "Valdavalt olid võistlejail positiivsed emotsioonid seoses ralliga," kinnitas ta võistluse lõppedes.

Ralli korraldajad tänavad kõiki võistlusel osalenuid ja selle ürituse toimumisele tugevasti panustanud osaühingut Otimardi.