30. märts 2012 2:03

Katsevõidu saavutanud Tänak lõpetas avapäeva neljandana

Sel nädalal Portugalis sõidetava MM-etapi esimese võistluspäeva lõpetasid Ott Tänak ja Kuldar Sikk üldarvestuse neljandal kohal. Võistluse liidriteks asusid Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila.

Autoralli MM-võistluste neljas etapp sai alguse neljapäeva pärastlõunal Lissabonist, kus esmalt võeti mõõtu vaatemängulisel 3,27 kilomeetri pikkusel linnatänavail toimunud publikukatsel. Vodafone Portugali ralli esimesel võistluspäeval oli kavas kokku neli kiiruskatset, üldpikkusega 38,85 kilomeetrit.

Avakatse võitsid Petter Solberg ja Chris Patterson 0,1-sekundilise eduga Sebastien Loebi ja Daniel Elena ees. Solberg - Patterson olid kiireimad ka teisel katsel, ent kolmanda lisakatse võitsid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila, kes tõukasid kaks katset võitnud konkurendid ühtlasi liidrikohalt.

Päeva viimase kiiruskatse läbisid vähima ajaga Ott Tänak - Kuldar Sikk, edestades seal teise aja kirja saanud soomlasi 1,4 sekundiga. Avakatsel olid eestlased viiendad, teisel katsel kuuendad ning kolmandal katsel neljandad. Liiderpaarile jäid Tänak ja Sikk päeva kokkuvõttes alla 15,7 sekundiga.

"Ma ei andnud seal endast maksimumi, aga kõik tuli täitsa hästi välja," vahendas wrc.com Tänaku öeldut. "See oli tõtt-öelda üsna keeruline, kuna WRC-autoga ma varem neid katseid sõitnud ei ole," võttis Ott Tänak avapäeva kokku.

Subaru Imprezal võistlevad Sander Pärn ja Ken Järveoja lõpetasid Portugali MM-ralli avapäeva üldarvestuse 25. kohal.

Kaheksakordsed maailmameistrid Sebastien Loeb ja Daniel Elena katkestasid võistluse rajalt väljasõidu tõttu kolmandal katsel. "Võistlejatega on kõik korras, kuid autol sai turvapuur vigastada ja nii tuli meeskonnal sõit pooleli jätta," andis Citroen Racingu direktor Yves Matton pressile kommentaari. "Sebastien ütles, et intsident juhtus kohas, kus tulnuks pärast küngast pöörata paremale, kuid nemad suundusid ekslikult vasakule."

Ralli jätkub reedel, mil võistlejail tuleb läbida kuus katset üldpikkusega 132,68 kilomeetrit.