27. jaanuar 2013 20:50

Aiko Aigro alistas konkurendid Kamariku jäärajal

Rahvaralliks saab harjutada Kamariku karjääris

27. jaanuaril Lääne-Virumaal Kamariku karjääri territooriumil peetud jäärajavõistlusel alistas konkurendid Aiko Aigro. Mitsubishit roolinud mees kindlustas sõidu võidu juba kahe vooru järel.

Tavapäraselt oli kavas kolm vooru, ent 4WD klassis konkurentsi pakkunud Aiko Aigro viimases sõidus ei startinud. "Sain võidu kätte kahe vooru tulemuste põhjal ja polnud tarvidust kolmandat korda starti minna. Pealegi läks rada iga vooruga libedamaks. Teiseks sõiduks oli jääd juba sedavõrd palju lihvitud, et näiteks minu aeg tuli 20 sekundit avavoorus saadust kehvem," kommenteeris Aigro.

"Aga rada oli vahva," jätkas ta. "Sai sõidetud kõige kiiremini vist sel aastal. Endalgi tuli hirm peale. Samas mulle kiire rada meeldibki, nii et selle üle ma ei kurda."

4WD klassis Mitsubishi Lancer Evo kuuel võistelnud mees tunnistas, et nii tema kui ka paljud rivaalid otsustasid kamariku võistlusel startida ülevaate saamiseks, mis ootab neid ees samas sõidetaval Pandivere rahvarallil. "Olen Kamariku võistlusel nüüd kaks korda käinud. Saigi sellepärast mindud, et saaksin rajaga tutvuda. No ja kaks korda olen lisaks trassi läbi ka käinud," rääkis Aigro, lisades, et ega konkurendidki võimalust kasutamata jätnud. "Nemad olid stardis samal põhjusel."

15 osalejaga 4WD klassis saavutas teise tulemuse Gert Aasmäe (Mitsubishi Lancer Evo 5 RS) ning kolmas oli Rain Rannala (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Esirattaveoliste autode masinaklassis osales 16 võistlejat. Sõidu võidu võttis selles arvestuses Targo Pajur (Honda Civic), kes sarnaselt Aiko Aigroga kindlustas esikoha kahe vooru võiduga ning loobus seejärel kolmandas sõidus startimast. Teine oli Sander Siniorg (Honda Civic) ja kolmas Allan Lutter (Volkswagen Golf).

Tagarattaveoliste klassis oli samuti võistlustules 16 sõitjat. Parimaks osutus Heiki Kull (BMW 318), kelle järel hüivasid poodiumi madalamad astmed autol Toyota MR2 võistelnud Mehis Kiiver ja Meelis Värva.

Naisvõistlejaist osutus võitjaks Volkswagen Golfil sõitnud Jaana Palmisto. Teine oli selles arvestuses Kärolin Soolepp (VAZ 2108) ja kolmas Sirje Potisepp (Honda Civic).

Noorte omavahelises mõõduvõtus jagasid poodiumikohad Hondat roolinud Kaspar Kasari, Mart Tikkerbär ja Jan Seire.