Naistest osutus karikasarja võitjaks Liis Talivere. Foto: Maria Kängsep

Eesti jäärajasõidu karikasarjale tõmmati Mustvees joon alla

Tiitlivõitu lootev Otto Täht alistas jäärajal valitseva krossimeistri

Eesti jäärajasõidu karikavõistlused lõpevad Mustvees

Eesti jäärajasõidu karikavõistluste arvestusse kuulus tänavu talvel neli etappi. Kaks etappi sõideti Võrtsjärve jääl Rannakülas, korra võisteldi Kuremaal ning karikasari lõppes Mustvee külje all Peipsi järve jääl.

Pärast viimast, 2. märtsil Mustvees peetud neljandat osavõistlust said selgeks tänavused parimad.

Tänavasõiduautodel osales viies klassis nelja etapi peale kokku 129 võistlejat. Kõige enam oli osalejaid neljarattaveoliste autode klassis, kokku 37. Tihedas konkurentsis osutus võitjaks Mitsubishi Lanceril võistelnud Mait Pikkof, kellele pakkusid tõsist konkurentsi kergematel autodel võistelnud mehed. Teise tulemusega lõpetas hooaja Meelis Liis ja kolmas oli Taavi Liis.

33 osalejaga esirattaveoliste autode arvestuses osutus parimaks Lada Samaraga sõitnud Allan Lutter. Teine oli kahel viimasel etapil võidutsenud Jaak Palmisto ja kolmas Andre Kurg, kel õnnestus rivaalid alistada teisel etapil Kuremaal.

Tagarattaveoliste autode klassis sai konkurentidest jagu kahel etapil esikoha saavutanud Kaido Kruus. Mehis Kiiver oli teine ning Kristo Kruus kolmas.

Noorte arvestusklassis, kus nelja osavõistluse jooksul käis rajal 17 sõitjat, osutus üllatuslikult parimaks Kristo Selleke. Nii teisel kui ka neljandal etapil võidu teeninud noormees pidas ägedat lahingut Karl Martin Volveriga, kes võitis esimese ja kolmanda etapi. Kokkuvõttes teenisid nad mõlemad võrdse arvu punkte, mistõttu sai otsustavaks viimase etapi tulemus. Kolmanda koha karika teenis Eesti jäärajasõidu karikavõistlustel noorte arvestuses tänavu välja Gabriel Tamm.

Mõõtu võtsid jäistel radadel ka naisvõistlejad. 12 osaleja hulgas osutus võitjaks Liis Talivere, kes enne karikasarjas osalemist oli mullu Sander Sepalt soetatud Suzukiga startinud vaid kahel võidusõidul. "Neist esimene oli Piiroja karikasõit, kus sain esikoha ja teine oli Otepää lumerada, kus samuti võitsin. Enne Rannaküla võistlust polnudki jääl väga sõita saanud," rääkis Talivere. "Esimene etapp Rannakülas läks üle ootuste hästi. Arvasin algul, et olen aeglasem, kuid tulemus tõestas vastupidist. Minu jaoks kõige huvitavam etapp oli Kuremaal, kus Piret Gildeniga käis väga tihe rebimine terve võistluse vältel. Minu meelest oli seal ka hooaja peale kõige nauditavam rada. Kõik sujus ilma viperusteta. Mustvee etapiks oli peaaegu et kõik juba selge, pidin lihtsalt 2 vooru ilusti lõpuni sõitma, kuna võit oli põhimõtteliselt kindlustatud."

Teise tulemusega lõpetas karikasarja Siret Räämet ning kolmas oli Piret Gilden. Klassivõitja pidas kõige arvestatavamaks vastaseks just Gildenit: "Piret oligi suurim konkurent. Olgem ausad, see tädi on täitsa pöörane ju!"

Päris palju autosportlasi osales ka sportautode klassides, kus parimad selgitati kolmes arvestuses: 2WD sport, 4WD sport ning 2WD ERK. Neist viimases sõideti võitu ühisstardist. 2WD ERK arvestuses osutus võitjaks avaetapi vahele jätnud, kuid ülejäänud võistlustel rivaale edestanud Alvar Kuusik. Martin Vatter oli hooaja kokkuvõttes teine. Otsustaval etapil Mustvees teise koha saanud Kalmer Vaht oli hooaja kokkuvõttes kolmas.

39 osalejaga 2WD sport klassis saavutas võidu Gert Ilves, kes osutus parimaks esimesel ja viimasel etapil. Piikrehvidega kaherattaveoliste sportautode klassis teenis kaks etapivõitu ka Alvar Kuusik, kuid kokkuvõttes tuli tal leppida kolmanda kohaga Jaak Palmisto järel.

Väga tugeva võidu rivaalide ees saavutas tänavu Eesti jääraja karikavõistlustel 4WD sport klassis Otto Täht. Mitsubishi Lanceril võistelnud tartlane ei loovutanud ühtki etapivõitu. "Karikavõistlused edenesid hästi ja stabiilselt, kui arvestada, et 16 sõiduvoorust andsin ära ainult ühe," kommenteeris Otto Täht, kelle järel teine oli mullune rallikrossi meister Helmet Palm ning kolmas Aap Anderson.