05. mai 2013 18:48

Rallisprindi meistrisarja avaetapi võitsid Gross ja Mõlder

Timmu Kõrge võõrast autost viimast ei võtnud

Roland Murakas valmistub suviseks rallihooajaks

Eesti rallisprindi meistrivõistluste esimene etapp sõideti 4. mail Saaremaal klassikalisel Kautaguma rallikatsel. Parima aja said 8,64 km pikkuse teelõigu läbimisel kirja WRC-autoga sõitnud Georg Gross - Raigo Mõlder.

Salme külje all peetud hooaja esimese rallisprindil võitsid 4WD klassis kõik kolm sõiduvooru Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus RS WRC 08). Teise tulemusega lõpetasid võistluse Egon Kaur - Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer Evo 10), kolmandad olid Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Kaherattaveoliste ralliautode klassis osutusid parimaiks Argo Kuutok - Mart Bergmann (BMW M3). Kolme sekka mahtusid veel Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3) ning Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet).

Klassis 2WD sprint tegi hooaja avaetapi ainsana kaasa mitmekordne sprindimeister Margus Jamnes, kelle roolida Lada Samara.

Klassis J2000 võitsid Sander Siniorg - Cristen Laos (Honda Civic Type-R). Teise kohaga lõpetasid Saaremaa rallisprindi selles masinaklassis Kevin Kuusik - Carl Terras (Renault Clio Ragnotti) ja kolmandad olid Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2).

J1600 klassis võtsid võidu soomlased Riku Kankkunen - Matti Janhunen (Toyota Starlet). Järgnesid Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Honda Civic) ja kolmandana Kristian Pints - Erki Pints (Lada VFTS).