Timmu Kõrge võitis Kärla ralli Jari Latvala ees

Riku Kankkunen jahib Kärla rallilt klassivõitu

Kärla ralli kiiruskatsed nõuavad võistlejailt vilumust

Laupäeval toimub Saaremaal kolm-ühes rallivõistlus

8. juunil sõideti Saaremaal Kärla ralli, mis oli kokku kolme erineva võistlussarja etapp. Osalejaid oli kokku 36 ja päev pakkus väga põnevaid heitlusi kuni viimase katse viimaste meetriteni.

Kärla rallil, mis oli Eesti autoralli karikavõistluste etapiks, said võidu Timmu Kõrge - Kaido Kaubi (Mitsubishi Lancer Evo 9). Teisele kohale tõusid viimase katsega Jari Latvala - Asko Sairanen.

Timmu Kõrge ja Kaido Kaubi võitsid kõik kaheksa kiiruskatset. Väike ehmatav hetk oli saarlastel päeva esimeses pooles, kui nad ühel katsel parema tagarattaga vastu kändu lendasid. Õnneks tegid mehaanikud hoolduses kiire ja korraliku töö, ning mehed said murevabalt jätkata. Kõrge ja Kaubi edestasid külalisvõistlejaid kokkuvõttes ühe minuti ja 27,6 sekundiga.

Kärla ralli teise tulemusega lõpetanud soomlastele oli see esimeseks stardiks uue ralliautoga Mitsubishi Lancer WRC2, mis sai Hollandist toodud üsna värskelt. Latvala märkis, et plaanib selle autoga veel Eestis võistelda.

Põhjanaabrid edestasid kolmandaks platseerunud ekipaaži Henri Raide - Raul Kulgevee (Mitsubishi Lancer Evo 7) 0,4 sekundiga. Eestlaste kolmandale kohale langemise põhjus oli otsustaval katsel Orikülas tolmukotti jäämine. Nimelt sõideti seal kahekesi ja Kõrgega paaris olnud Raide oli sunnitud kolm korda seisma jääda, kuna nähtavus oli nullilähedane.

Neljanda kohaga lõpetasid ralli Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). Viiendad olid Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3), kelle sõidu rikkus rehvipurunemine kolmanda kiiruskatse alguses. Ago Ahu ütles, et kuna sõita oli vaid 6 kilomeetrit, polnud otstarbekas katsel rehvi vahetama hakata. Nii kulgesid nad Varkja katse purunenud juhipoolse esirehviga lõpuni. Ago Ahu märkis, et teede olukord oli võrdlemisi halb, mistõttu tuli autot hoida ja seeläbi kiirus kannatas.

Üldarvestuse kuuenda kohaga lõpetasid võistluse Sander Siniorg - Annika Arnek (Honda Civic Type-R), kes klassis 2WD olid seekord absoluutarvestuse neljanda tulemuse kirja saanud saarlaste järel teised. Siniorg nentis, et enamat püüda polnud võimalik, kuna avakatsel käisid nad teelt väljas ja selle tulemusena sai auto märkimisväärseid kahjustusi. "Tagaratta lõi viltu alla, summuti sai pihta ja seeläbi polnud autol enam eriti jõudu," sõnas ta.

Klassivõidud teenisid äsjaselt rallilt vastavalt 4WD klassis Timmu Kõrge - Kaido Kaubi, klassis 4WD-E Jari Latvala - Asko Sairanen, klassis 2WD Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk, klassis E11 Ago Ahu - Kalle Ahu, klassis E10 Alex Forsström - Jukka Jämsen ning klassis E9 Karl Jalakas - Rainer Laipaik. Ühtlasi oli kuni 1,6-liitrise mootoriga autode masinaklass see, kus kõik poodiumikohad noppisid saarlased. Samas arvestuses starti tulnud soomlased Riku Kankkunen - Jarno Tapani Ottman keerasid avakatse teises kurvis oma Toyota Startleti üle katuse ning neile oli võistlus sellega läbi.

Kärla ralli raames sõideti ka rallisprindi Eesti meistrivõistluste etapp. Nimelt oli ralli sees kolmel korral läbitud Oriküla katse rallisprindi kolmeks vooruks. Neljarattaveoliste autode arvestuses võitsid etapi Georg Gross - Oleg Gross (Ford Focus RS WRC 08), teised olid Timmu Kõrge - Kaido Kaubi ning kolmandad Jari Latvala - Asko Sairanen. Kaheveoliste ralliautode arvestuses tuli võitjaks saarlane Reiko Lempu (Honda Civic Type-R). Teise tulemuse sai kolmandaks platseerunud vendade Ahude ees kirja Raido Laulik (Nissan Sunny GTI), kes tunnistas, et sõit oli algul küll veidi rabe, kuid lõpuks kõik sujus. Sprindiautode arvestuses sai võidu Margus Jamnes (Lada 2108). Klassis sport 2000 kuulusid esikolmikusse Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk, Alex Forsström - Jukka Jämsen ning Kenneth Sepp - Raul Markus. Sport 1600 klassis said võidu Ladaga sõitnud Kristian Pints - Erki Pints.

Lisaks eelpool mainitud sarjadele oli Kärla ralli ka Eesti noorteralli- ja sprindi meistrisarja etapiks, Sport 2000 klassis olid võitjateks Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, teised Sander Siniorg ja Annika Arnek ning kolmandad Alex Forsström ja Jukka Jämsen. Sport 1600 klassis said võidu ainsad lõpetajad Kristian Pints ja Erki Pints.