29. september 2013 16:28

Kehala rallisprindil selgusid Eesti meistrid ja karikavõitjad

Rallisprindi meistrivõistlused lõpevad Kehalas

Laupäeval,28. septembril sõideti Kehalas Eesti rallisprindi meistrivõistluste viimane etapp, mille raames peeti ära ka noorteralli meistrivõistluste ja autoralli karikavõistluste viimane etapp.

Neljarattaveoliste autode klassis oli kõigis kolmes voorus kiireim endale juba eelnevalt meistritiitli kindlustanud Georg Gross (Ford Focus RS WRC 08), kes läbis võistlustrassi koos isa Oleg Grossiga. Rallisprindi etapi lõpetasid teise kohaga avavoorus ja kolmandas voorus teist aega näidanud Kaspar Koitla - Andres Ots (Mitsubishi Lancer Evo 9). Etapil kuulus kolmas koht võistluspaarile Ott Tänak - Raigo Mõlder (Subaru Impreza). Saarlaste kelle autol oli esimese sõidu ajal probleeme kütusega, kuid teisest voorust said nad kirja teise aja. Kolmandas voorus aga sai pihta nende auto esivedrustus ja nii kuulus neile selles sõidus kolmas koht.

Meistrisarjas teenisid hõbemedali välja Henri Raide - Raul Kulgevee. Kolmandale kohale kerkis Ott Tänak, kellele on tänavu sprintidel kaarti lugenud nii Madis Halling kui Raigo Mõlder.

Kaherattaveoliste ralliautode arvestuses olid kahes esimeses voorus kiireimad Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3), kes teenisid seeläbi ka kindla etapivõidu. Vennad kasutasid seekord oma ralliautol ka Avoni kruusarehve, et proovida nende pidamist porisel pinnasel. Ago Ahu märkis, et rehvid pidasid võrdlemisi hästi.

Teise koha saavutasid Kehala etapil 2WD klassis Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny), kes võitsid viimase vooru. Kolmandale kohale platseerusid Madis Vanaselja - Jaanus Hõbemägi (BMW E30).

Tulemust ei saanud selles klassis kirja kolm sõitjapaari. Kõige õnnetumalt lõppes võistlus koos Teele Sepaga sõitnud Andrus Vahile, kelle roolitud BMW esimeses voorus hüppelt maandumise järel mitu korda üle katuse rullus.

"Hoog oli liiga suur," tunnistas Andrus Vahi. "Hüppel tõstis auto nina püsti, kas võttis vist tuule alla ja maandusime liiga alla - sinna, kus oleks pidanud juba keerama hakkama. Auto läks külglibisemisse ja kandus vasakule pehme peale välja." Vahi lisas, et läinud aastal, kui ta sõitis seal poolkatkise mootoriga, ei olnud trampliinile eelnevalt sellist hoogu kui nüüd: "Minek uue mootoriga oli teine. Oleksin pidanud kiirust vähendama." Pärast intsidenti hingamisraskuste tõttu haiglasse pöördunud Andrus Vahi lubati kodusele ravile. "Kopsud on korras, kuid kaks ribi on vist puruks," nentis ta.

Rallisprindi meistritiitli kaherattaveoliste ralliautode arvestusklassis saavutasid tänavu Ago Ahu ja Kalle Ahu. Teise kohaga lõpetasid hooaja David Sultanjants - Siim Oja (Honda Civic Type-R) ning kolmandad olid Raido Laulik - Tõnis Viidas.

Kaheveoliste sprindiautode klassis, kus kaardilugejat ei kasutata, osales Kehala rallisprindil kaks võistlejat. Etapivõidu saavutas Gert Ilves (VAZ 2105) Mart Tikkerbäri (Honda Cvic) ees. Eesti meistritiitel kuulub Margus Jamnesele, teine koht Mart Tikkerbärile ja kolmandaks tõusis Gert Ilves, kes võitis sarnaselt Henri Frankega ühe etapi, kuid määravaks sai tulemus viimasel etapil.

Noorte arvestusklassis J2000 olid esimeses ja kolmandas voorus kiireimad Karl Martin Volver - Margus Jõerand (Ford Focus). Teises sõidus jäi neil tehnilistel põhjustel tulemus kirja saamata, kuid see ei vääranud netapivõitu. Teise tulemusega lõpetasid võistluse Sander Siniorg - Annika Arnek (Honda Civic Type-R) ning kolmandad olid Alex Forsström - Jukka Jämsen (Seat Ibiza) Soomest. J1600 klassis olid stardis vaid Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Honda Civic). Eesti meistriks J2000 klassis tulid Sander Siniorg ja Annika Arnek, teised on Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk (Ford Fiesta R2) ning kolmandad neist vaid kahe punkti kaugusele jäänud Roland Poom ja Taavi Udevald (Citroen C2). J1600 esikolmik hooaja kokkuvõttes on Kristjan Pints - Erki Pints, Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa ning Riku Kankkunen - Matti Janhunen.

Veoautode arvestuses võitsid kõik kolm vooru Taavi Niinemets - Rein Jõessar (GAZ 51A). Teine koht kuulus ekipaažile Olev Helü - Aivo Alasoo (GAZ 51A), kolmandad olid Kristo Laadre - Priit Pilden (GAZ 51). Eesti meistriteks tulid Helü ja Alasoo. Hõbeda teenisid välja Kaido Vilu - Andrus Markson ning pronksi Kristo Laadre - Priit Pilden.

Kehala rallisprindilt anti võistlejaile ka Eesti autoralli meistrivõistluste punkte ehk et paralleelselt sprindivõistlusega oli see ka ralli, kus tulemus selgus kolme sõiduvooru aegade liitmise põhjal. Samuti teenisid punkte noorteralli meistrivõistlustel osalejad.

Nagu sprindil, olid siingi kiireimad Georg Gross ja Oleg Gross. Neile kuulus võit klassis 4WDE, kus teise tulemuse said kirja Henri Raide - Raul Kulgevee. Kolmas koht selles arvestuses kuulus Meelis Orglale ja Martin Barkalale.

Klassis 4WD osutusid võitjaiks Kaspar Koitla ja Andres Ots, kes edestasid kolme katse järel teise koha selles klassis saanud Ott Tänakut ja Raigo Mõlderit 15 sekundiga. Kolmandad olid klassis Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10). Karikasarja võitjaiks neis klassides tulid vastavalt Georg Grossning Ott Tänak.

2WD klassis kuulus etapivõit koos Annika Arnekiga võistelnud Sander Siniorule. Karikavõitjaks osutus samuti Siniorg.

E11 klassis alistasid rivaalid Ago Ahu - Kalle Ahu, kes teenisid välja ka karikasarja võidu. Klassis E10 olid Kehalas võitjad Alex Forsström - Jukka Jämsen. Karikavõit kuulub soomlaste ees ses klassis aga Ott Mesikäpale ja Alvar Kuutokile. E9 klassis said etapivõidu Karl Jalakas - Rainer Laipaik, kes osutusid sellel hooajal parimaiks ka karikasarjas. Veoautode klassis edestasid konkurente Taavi Niinemets - Rein Jõessar. Niinemets ja etapi kolmanda kohaga lõpetanud Kaido Vilu - Andrus Markson kogusid võrdse arvu punkte, kuid karikavõidu tagas Niinemetsale kaks etapivõitu Vilu ühe vastu.

Noorteralli meistrivõistluste etapil olid klassis S2000 parimad Sander Siniorg - Annika Arnek, kes teenisid tänavu välja ka meistritiitli. S1600 klassi maksimumpunktid võtsid Kehalast Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa, kes kindlustasid sellega ka tiitlivõidu.