Siim Plangi rajalt väljas, Karl Martin Volver klassiliider

Stardirivi avab Vorobjovs, Plangi läheb rajale kolmandana

«Alūksnesse saabub talv vahetult enne võistlust»

Talvine rallihooaeg Lätis algab sarjavälise etapiga

Läti rallisprindi meistrivõistluste avaetapil Alūksnes saavutasidesikoha Jānis Vorobjovs ja Andris Mālnieks, kes võitsid kaheksast kiiruskatsest kuus. Võistlusel osalenud eestlased paraku võidusõitu ei lõpetanud.

Eestlastest võistlesid Lätis Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja Karl Martin Volver - Margus Jõerand (Ford Focus).

Võistluse algus oli paljutõotav. Võrulased said avakatselt kirja üldarvestuse teise aja ning klassis 2WD open võistelnud Karl Martin Volver - Margus Jõerand tõusid klassiliidreiks, lõpetades esimese lisakatse üldarvestuse üheksanda kohaga. Teise katse järel kerkisid Fordil sõitnud eestlased üldises pingereas seitsmendaks, kuid kolmandal kiiruskatsel jäid nad käigukasti purunemise tõttu raja äärde. Mõnevõrra õnnetumalt lõppes sõit Siim Plangile ja Marek Sarapuule, kes katkestasid sõidu teisel katsel, kui nende võistlusauto teelt välja kraavi maandus.

Võitjaina finišeerisid ligi 18-kraadises pakases sõidetud rallisprindil meistrisarja arvestusse kuulunud rallil Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo 10), kellele ka võit 4WD Open klassis. Absoluutarvestuse teise tulemuse said kirja A-4WD Open klassis sõitnud Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 8). Võitjaist jäi neid kokkuvõttes lahutama +57,92 sekundit. Üldarvestuse kolmandad olid kokkuvõttes Edijs Bergmanis - Kārlis Bergmanis.