Kaspar Koitlale tuli klassivõit Soomes üllatusena

Arctic ralli võitsid Janne Tuohino ja Markku Tuohino

Kaspar Koitla napsas Joni Nikko eest klassivõidu

Tempokalt alustanud Karl Kruudal jäi ralli avapäev pooleli

Eestlased võistlevad nädalavahetusel Rovaniemis

Kaspar Koitla ja Mait Laidvee lõpetasid nädalavahetusel Rovaniemi ümbruses sõidetud Arctic ralli klassivõiduga. Koitla tunnistas, et selline tulemus tuli meeldiva üllatusena.

Arvestusklassis SM2, kus tänavu sõidavad Soome meistrivõistlustel koos nii neljarattaveolised N-rühma autod kui ka R4 klassi võistlusmasinad, läksid Arctic rallil favoriitidena rajale Juha Salo - Marko Salminen, kelle istumise all Mitsubishi Lancer Evo 10 R4. Mitmekordne Soome rallimeister libiseski rivaalidel avapäeva lõpuks eest. Lähimad rivaalid Joni Nikko - Jarno Ottman jäid ligi 3 minuti kaugusele.

Teise võistluspäeva algus tõi olulise pöörde ralli käiku, sest seni liidrikohta hoidnud Salo ja Salminen katkestasid võistluse. "Pidime ralli pooleli jätma, kuna mootor kuumenes kuuendal katsel üle," selgitasid nad. Liidrikohale kerkisid Joni Nikko - Jarno Ottman.

Kaspar Koitla - Mait Laidvee, kes esimesel päeval ei saanud konkurentide poolt üles keerutatud lumetolmu tõttu endast päris maksimumi anda, olid teisel päeval hoos. Vahe liidritega oli enne viimast katset minut ja 15,1 sekundit. Otsustaval katsel olid eestlased kolmandad. Põhjanaabrite autol purunes rehv ja velje peal sõites head tulemust loota ei olnud ning nii tuli kaotust eestlastele minut ja 18,8 sekundit. See tähendas, et Kaspar Koitla ja Mait Laidvee tulid Arctic Lapland rallil klassivõitjateks 3,7-sekundilise eduga Joni Nikko ja Jarno Ottmani ees.

"Võit läks rehvipurunemise nahka," lausus Nikko löödult. Napsas ju Kaspar Koitla võidu ning magusaimad punktid hooaja avaetapilt. Nikko sai tabelisse 30 punkti, Kaspar Koitla seevastu 37,5. Esa Ruotsalainen kolmandana teenis Arctic rallilt 24 punkti.

"Oleme väga rahul," lausus Kaspar Koitla. "Viimasel katsel endast maksimumi ei andnud. Klassivõit oli väike üllatus, kuid rallis peab ka õnne olema ja sel korral oli see meie poolel."