Egon Kaur tuli Allan Ilvese võistlusauto roolis võitjaks. Foto: Timo Anis

Saaremaa rallisprindi võitsid Egon Kaur ja Erik Lepikson

Vennad Ahud riputavad Tallinna ralli järel kiivrid varna

Mai esimestel päevadel sõidetakse Eestis ja Lätis rallisprinti

1. mail sõideti Saaremaal Eesti rallisprindi meistrivõistluste avaetapp, kus startis kokku 41 meeskonda. Neljaveoliste klassis said võidu Egon Kaur ja Erik Lepikson, kes võitsid kõik kolm vooru.

8,64 kilomeetri pikkust Kaugatuma katset läbiti kolm korda. Parima tulemusega lõpetasid võistluse 4WD klassis osalenud Egon Kaur - Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer Evo 8). Teise koha said Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) ning kolmas koht kuulus võistluspaarile Timmu Kõrge - Kaido Kaubi (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Kaherattaveoliste autode võimsaimas klassis 2WD 2000+ võitsid Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3). Teised selles klassis olid Priit Koik - Uku Heldna (BMW M3) ja kolmandad Andrus Vahi - Alo Ivask (BMW M3). 2WD 2000 klassis olid kiireimad Saaremaa mehed Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R). Nende järel said teise koha Sander Siniorg - Annika Arnek (Honda Civic Type-R). Kolmas koht kuulus selles klassis Harri Rodendaule ja Tom Ristile (Ford Escort MK2).

2WD 1600 klassis jätsid võidu Saaremaale Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). Teised olid Rainer Meus - Kaupo Vana (Lada VFTS) ja kolmandad Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada VFTS).

Juunior 2000 klassis osutusid võitjaiks Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu (Citroen C2R2 Max). Roland Poom - Taavi Udevald (Citroen C2R2) lõpetasid sprindihooaja avaetapi teise ning Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Honda Civic) kolmanda kohaga.

Veoautode klassis olid kõigis kolmes voorus kiireimad Taavi Niinemets - Marco Prems, teised Taavi Kõrge - Riivo Mesila ning kolmandad Tarmo Silt - Mihkel Kapp.