Rauno Paltser
21. veebruar 2015 23:32

Haanja mägistel teedel võidutsesid Pärn ja Morgan

Sander Pärn: Väga hea meel on olla võitjana finišis

Täna sõideti Võrumaal Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp. Kaheksast kiiruskatsest koosnenud Võrumaa talveralli toimus hetlikule ilmale vaatamata korralikes talvetingimustes.

Ralli võitsid Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R5). Möödunud aastal just Võru talverallil oma koostööd alustanud Sander Pärna ja James Morgani jaoks oli see ühtlasi esimene võistlus ralliautoga Ford Fiesta R5. Kaheksast kiiruskatsest neli, nende hulgas ka Tehase Auto nime kandnud punktikatse võitnud Sander Pärna jaoks oli see ka ühtlasi esimeseks ralli üldvõiduks.

"Oleme rahul, et lõpetasime ralli võidukalt! Eesmärgid, mis endale enne rallit seadsime, saime täidetud ja MM-Motorspordi poolt ettevalmistatud
võistlusmasin töötas terve ralli hästi. Võistlusest jäi hea tunne ja ootan juba meie järgmist starti, mis saab olema mais," sõnas Sander Pärn.

Teisena lõpetasid võidusõidu Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10). Võrumaa rallimehed kaotasid võitjatele 16,3 sekundit. Kolmandana finišeerisid ralli mullused võitjad Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9), keda jäi võitjaist lahutama 27,3 sekundit.

Üldarvestuse neljanda tulemuse said kirja Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 9). Absoluutarvestuse viiendad olid Egon Kaur - Annika Arnek (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes tehniliste probleemide tõttu sunnitud viimasel katsel ühe koha loovutama. Kuuendana lõpetasid võistluse Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9), kellele algas ralli kahe järjestikuse rehvipurunemisega.

Üldarvestuse kaheksandal positsioonil lõpetasid sõidu Karl Martin Volver - Margus Jõerand (Peugeot208 R2). Kaherattaveoliste autode tinglikus pingereas olid nad kiireimad, saavutades seejuures esikoha klassis EMV4.

DMACK Trophy ja Eesti juunioride arvestuse võitjatena finišeerisid Miko-Ove Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208 R2). Nende edu omas klassis teisena lõpetanud võistluspaari Sander Siniorg - Karl-Artur Viitra (Ford Fiesta R2) ees oli minut ja 17,8 sekundit. Kolmanda tulemuse said ses arvestuses Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2).

Rahvusliku E-rühma klassi E9 võitjad olid Võrumaa talverallil Rainer
Meus - Kaupo Vana
(Lada VFTS), E10 klassis võitsid Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R), E11 klassis Dmitri Nikontšuk - Jelena Nikontšuk (BMW M3) ja veoautode arvestuses alistasid konkurendid Toomas Repp - Oliver Ojaveer (GAZ 53).