Vennad Viilod alustavad uut hooaega R5 klassi ralliautoga

Alūksnes stardib reedel üle saja võistluspaari

«Ärgem kaotagem usku, et ralli ajaks talv tagasi tuleb»

Kodune rallihooaeg saab taaskord alguse Lätimaal

Eesti autoralli meistrivõistluste uus hooaeg sai alguse sel nädalal Alūksnes. Avaetapi võitis WRC-autoga kihutanud Ukraina–Eesti võistluspaar Valeri Gorban - Sergei Larens.

Reede õhtupimeduses sõideti kahel korral võidu 11,2 km pikkusel Mārkalne kiiruskatsel, Mõlemal läbimisel oli kiireim võistluspaar Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini John Cooper Works WRC). Avakatselt said nende järel teise aja kirja Egon Kaur - Annika Arnek (Ford Fiesta Proto), kuid järgneval läbimisel tegid eestlased vale legendimärke tõttu sõiduvea, mille tagajärjel käidi teelt väljas. Kaur ja Arnek said küll rallit jätkata, kuid autol oli parem tagumine ratas viltu all ja avapäev lõpetati alles 56. kohal.

Absoluutarvestuse teise kohaga lõpetasid esimese rallipäeva lätlased Jānis Berķis - Edgars Čeporjus (Ford Fiesta R5), kes jäid liidritest maha 5,1 sekundi kaugusele. Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8) olid kolmandad, kaotust liidreile 12,2 sekundit.

Ralli jätkus laupäeval, mil võisteldi seitsmel kiiruskatsel. Päeva kolmest esimesest katsest võitsid Gorban - Larens kaks ja Kaur - Arnek ühe. Lõunapausile minnes oli liidrite edu teise koha säilitanud lätlaste ees 12,6 sekundit.

Ralli pikima, 18,24 km pikkuse kiiruskatse võtsid prototüüpautoga võistelnud Kaur - Arnek, kes olid üldarvestuses tõusnud 32. kohale. Järgneva katse võitsid võistluspaar Berķis - Čeporjus, kellele see jäi sel nädalavahetusel ainsaks katsevõiduks. Ralli eelviimase katse võidu võtsid Gorban - Larens, kes said viimasele katsele startida 14,7 sekundilises eduga.

Avapäeval esikoha konkurentsist pudenenud Egon Kauril ja Annika Arnekil oli selge eesmärk, võita võistluse viimane ehk punktikatse. Eestlaste plaan õnnestus ning tulemuseks 5 meistrivõistluste punkti. Ralli lõpetasid nad üldarvestuse 18. kohal.

Hoolimata viimasel katsel tehtud piruetist, võitsid ralli Valeri Gorban - Sergei Larens. Ainsana WRC-autol sõitnud meeste edu jäi lätlaste Jānis Berķise ja Edgars Čeporjuse ees lõpuks vaid 3,6-sekundiliseks.

Teist aastat järjest lõpetasid Alūksne ralli kolmanda tulemusega Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov. Kaotust võitjatele kogunes minuti jagu.

"Ilmastikuolusid arvestades oli tulemus parim, mida me teha saime. Oli katseid, kus oli päris talvine ja oli katseid, kus oli kruus väljas. Aga eks tingimused oli keerulised kõigi jaoks. Oli selge, et Gorbaniga me esikoha nimel heitlema ei lähe, sest tal on MM-rallidelt kogemust ning ka kaasaegsem auto. Kahju, et Egonil see sõiduviga juhtus - temaga oleks olnud põnev aegu võrrelda. Kolme nädala pärast Sarma rallil jätkame," kommenteeris Ranno Bundsen.

EMV3 arvestuses kuulus võit rallipaarile Jānis Berķis - Edgars Čeporjus, kelle järel said teise koha Allan Popov - Aleksei Krõlov (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja kolmanda Aleksander Mihailov - Normunds Kokins (Mitsubishi Lancer Evo 10).

EMV4 arvestuses noppisid hooaja esimesed maksimumpunktid Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov, kellele järgnesid Läti võistluspaarid Emīls Blūms - Kaspars Veiss (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja Edijs Bergmanis - Edgars Grīns (Mitsubishi Lancer Evo 9).

EMV5 arvestuses osutusid parimaiks Karel Tölp - Karl Artur Viitra (Honda Civic Type-R), teised olid Dmitri Gortšakov - Juri Kulikov (Renaul Clio R3) ja kolmandad Rico Rodi - Ilmar Pukk (Honda Civic Type-R).

Kaherattaveoliste A6 ja R2 ühisklassis EMV6 ja Estonian R2 Challenge arvestuses teenisid võidu välja lätlased Mārtiņš Sesks - Renārs Francis (Peugeot 208 R2), kes absoluutarvestuses saavutasid viienda koha. Selles arvestusklassis käis heitlus teise koha peale kahe võistluspaari vahel, duelli pidasid Oliver Solberg - Veronica Gulbæk Engan (Peugeot 208 R2) ja Ken Torn - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T). Lõpuks pidid avapäeval tehnikaga kimpus olnud eestlaseid tunnistama konkurentide 3,5-sekundilist paremust. Samad võistluspaarid moodustasid ka esikolmiku EMV2 arvestuses, ehk kaherattaveoliste autode üldises pingereas.

EMV7 arvestuses võitsid Madis Vanaselja - Jarmo Liivak (BMW M3). Kolme hulka mahtusid veel Lembit Soe - Kalle Ahu (Toyota Starlet) ja Raiko Aru - Veiko Kullamäe (BMW E30).

EMV9 arvestuses võidutsesid lätlased. Võidu noppisid Ivo Ķilpis - Artis Ceriņš (VAZ 2105). Lätlastest vaid 5,2 sekundi kaugusele jäid venelased Klim Baikov - Andrei Klestšhev (VAZ 2105). Klassi kolmas koht kuulus võistluspaarile Timmu Kõrge - Erik Vaasa (VAZ 2105), kes jäid klassivõitjatele alla 41,5 sekundiga.

Eesti autoralli meistrivõistluste teine etapp sõidetakse samuti Lätis. Sõit toimub kolme nädala pärast Gulbene ümbruse teedel.