Chrislin Sepa leegitsev võistlusauto süütas metsa

Tallinna rallini on jäänud loetud päevad

Tallinna rallile registreerus ligi 70 võistluspaari

Võistlejate registreerimise tähtaega muudetakse

Tallinna ralli toimub sel aastal tavapärasel ajal

Georg Gross ja Raigo Mõlder võidutsesid Tallinna rallil esmakordselt 2013. aastal. Nüüd tegid nad seda taas, saavutades äsjasel Eesti meistrisarja kolmandal etapil absoluutvõidu.

34. Tallinna ralli võitjatena finišeerisid laupäeva õhtul Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Teisena lõpetasid hooaja kolmanda ralli Valeri Gorban - Sergei Larens (Mini John Cooper Works WRC), kes avapäeva järel võistlust juhtisid, kuid pidid lõpuks ikkagi tunnistama konkurentide 7,3-sekundilist paremust. Kolmanda kohaga lõpetasid ralli Emil Lindholm - Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5). Soomlasi jäi sõidetud 12 kiiruskatse kokkuvõttes võitjaist lahutama 13,8 sekundit. Samad võistluspaarid moodustasid ka EMV1 ehk 4WD absoluutarvestuse esikolmiku.

EMV3 arvestuses ehk N4, R5 ja S2000 ühisklassis olid parimad Emil Lindholm Mikael Korhonen. Kaasmaalastest jäid 59,6 sekundi kaugusele Jukka Hiltunen - Jarkko Kalliolepo (Škoda Fabia R5). Kolmandad olid Denis Rostilov - Aleksei Kurnossov (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Masinaklassis E12 võtsid võidu Emīls Blūms - Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo 9). Klassi teise koha said Henri Franke - Arvo Liimann (Subaru Impreza). Lätlastest jäid eestlased kuue minuti ja 20,5 sekundi kaugusele. Rohkem selles klassis võistlejaid finišisse ei jõudnud.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 võitsid Tallinna ralli Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R).

Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV2 absoluutarvestuse ja EMV6 arvestuse ning Estonian R2 Challenge arvestuses olid Tallinna ralli parimad Ken Torn - Aleks Lesk (Ford Fiesta R2T). Esmakordselt koos võistelnud saarlased tegid nii marulist tempot, et finiseerisid üldises pingereas seitsmendal kohal.

Klassis E11 klassis, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoritega autodega, võtsid võidu Mario Jürimäe - Martin Valter (BMW M3). Masinaklassis E10 võitsid Martin Saar - Karol Pert (Volkswagen Golf 2). Klassis E9 olid parimad Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny GTI).

Veoautode masinaklassis teenisid võidu välja Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A).

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 15.-16. juunil sõidetava Viru ralliga.