Tänak jõudis Hyundaiga esmakordselt poodiumile

Georg Linnamäe: eesmärk oli Rootsist kogemusi saada

Torn lõpetas Rootsi ralli juunioride arvestuses kolmanda kohaga

Ott Tänakut lahutab viimase katse eel liidrist 17 sekundit

Ken Torn ja Kauri Pannas säilitasid neljanda koha

Elfyn Evans ralli liider, Ott Tänak teisel kohal

Ken Torn lõpetas ralli avapäeva neljandal kohal

Roland Poom sõitis suurel kiirusel teelt välja ja vigastas kätt

Ott Tänak asub võidu kihutama lumeta talirallil

13.-16. veebruaril peetud Rootsi MM-ralli võitsid Toyotaga kihutanud Elfyn Evans ja Scott Martin. Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid võistluse teise kohaga, jäädes võitjaist lõpuks 12,7 sekundi kaugusele.

Elfyn Evans - Scott Martin (Toyota Yaris WRC) võitsid üheksast kavas olnud kiiruskatsest 5. Nad asusid sõitu juhtima kohe avakatse järel, siis loovutasid parima positsiooni kahel korral katsevõidu noppinud võistluspaarile Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC), ent alates teisest rallipäevast britid enam liidrikohta käest ei andnud. Lõpuks sellises järjestuses ka finišeeriti.

"Ma olen rahul, et õnnestus Hyundai tiimi ridades saada esimest korda kolme sekka," lausus Ott Tänak. "Auto näitas, et kiirust sel on, kuid peame ise seda veel veidi tundma õppima. Pärast Monte-Carlo rallit oli meil oluline võistlus täismahus kaasa teha, et koguda katsekilomeetreid selle autoga ja korjata meistrisarja punkte. Me ei suutnud küll päris tippu jõuda, kuid progress oli märgatav. Asju sellisest perspektiivist vaadates saab öelda, et oli kasulik nädalavahetus."

Kolmanda kohaga lõpetasid äsjase ralli Kalle Rovanperä - Jonne Halttunen (Toyota Yaris WRC). Soomlased üllatasid ka katsevõiduga, mille nad teenisid pühapäevasel punktikatsel. "See läheb küll ajalooraamatusse!i Esimest korda MM-rallil poodiumil, kuigi see oli meile alles teine võistlus," rõõmustas 19-aastane soomlane.

Kahe seni sõidetud etapi järel troonib meistrivõistluste punktitabelis võrdse punktiarvuga kaks sõitjat: nii Elfyn Evans kui ka äsjase ralli kuuenda kohaga lõpetanud belglane Thierry Neuville on mõlemad teeninud võrdselt 42 punkti. Sebastien Ogieril on kirjas 37, Kalle Rovanperäl 30, Esapekka Lappil 24 ja Ott Tänakul kuuendana 20 punkti.

Tootjate arvestuses juhib maailmameistrivõistlusi Toyota Gazoo Racing World Rally Team 73 punktiga. Järgnevad Hyundai Shell Mobis World Rally Team 63 ja M-Sport Ford World Rally Team 40 punktiga.

Eesti sõitjaist lõpetasid võistluse ka Raul Jeets - Andrus Toom (Škoda Fabia R5 evo) - abs 22. koht, klassis RC2 13. koht; Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T19) - abs 29. koht, klassis RC4 4. koht, JWRC-arvestuses 3. koht; Georg Linnamäe - Volodymyr Korsia (Peugeot 208 R2) - abs 39. koht, klassis RC4 13. koht. Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R5) katkestasid ralli teisel kiiruskatsel väljasõidu tõttu.