Rauno Paltser
28. november 2020 0:21

Ken Torn lõpetas Kanaaride ralli avapäeva kolmandal kohal

Reede hommikul anti Las Palmases start Euroopa autoralli meistrivõistluste viimasele etapile. Ralli avapäeval sõideti üheksa kiiruskatset ja läbiti 98,77 katsekilomeetrit.

Numbri all 34 startisid rallil tänavused ERC3 ja ERC3 Junior meistrid Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally4).

Juba avakatsest sai selgeks, et ees on ootamas keeruline võistluspäev, sest sadas vihma ning teed olid väga libedad. Eestlased alustasid võistlust katse kolmanda ajaga, jäädes koduteedel sõitvatest hispaanlastest maha 6,9 sekundiga. Teisel katsel parandasid Torn ja Pannas tulemust koha võrra ja said kirja teise aja. Kui kahel esimesel kiiruskatsel mahtusid Estonian Autosport Junior Team võistlejad ERC3 Junior arvestuses kolme sekka, siis päeva kolmas katse tõi eelpool nimetatud arvestuses neil sel hooajal 30. katsevõidu.

Avaringi lõpetas võistluse pikim (12,95 km) lisakatse. Eestlased kaotasid hispaanlastele 10,1 sekundit ning hoolduspausile saabusid nad ERC3 ja ERC3 Junior arvestuse kolmandal kohal. Liidritest jäid tänavused meistrid maha 22,8 sekundiga.

Pärast hoolduspausi jätkus võistlus hommikuste katsete kordustega. Kui hommikul sõidetud katsed läbiti märgades ja libedates oludes, siis katsed 5 ja 6 pakkusid võistlejatele kuivasid olusid. Eestlastele vastavalt kolmas ja neljas aeg. Pärast kahte kuivemates tingimustes läbitud kiiruskatset avanesid taas taevaluugid. Kui avaringil suutsid saarlased just 11,75 km pikkusel Artenara katsel võidu võtta, siis nüüd said nad kirja kolmanda aja, kaotades katsevõidu võtnud konkurentidele 2 sekundit.

Päeva viimase kiiruskatse järel tõdesid Ken Torn ja Kauri Pannas, et nende jaoks uutel teedel on legend vaja täpsemaks saada ning kiiruskatsete iseloom nõuaks teistmoodi lähenemist. Kuna pool katset kulges ülesmäge, siis tuli seal välja ka 1,2 liitriste mootoritega Peugeot'l võistelnud konkurentide eelis liitrise mootoriga Fordi ees. Katselt eestlastele kolmas aeg ja 12,9 kaotussekundit.

Kanaari saarte ralli avapäeva lõpetas 1,53 km pikkune publikukatse, kus parim aja said Torn ja Pannas.

"Arvan, et päevaga võib üldiselt rahule jääda. Täit mugavust rooli taga ei tundnud ja seda just märjal. Vaatame, mis homne päev toob ehk saame asja vähe paremaks," kommenteeris Torn. "Üks on kindel, selliste teede jaoks on legendi kallal vaja veel kõvasti vaeva näha, et asi ilusti kokku jookseks."

Avapäeva lõpetasid Ken Torn ja Kauri Pannas ERC3 ja ERC3 Junior arvestuses kolmandal kohal. Liiderpaarist Bassas Mas - Coronado Jiménez jäävad eestlased enne laupäevaseid katseid maha 51,8 sekundiga.

Kanaari saarte ralli jätkub laupäeval kaheksa kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 102,1 katsekilomeetrit.