29. november 2020 13:31

Rallimeistrid Ken Torn ja Kauri Pannas võitsid viiest neli

Ken Torn lõpetas Kanaaride ralli avapäeva kolmandal kohal

Enne hooaja viimast etappi Euroopa autoralli meistrisarjas tiitlivõidu kindlustanud Ken Torn ja Kauri Pannas olid edukad ka Kanaaride rallil. Seega võitsid saarlased viiest etapist neli.

Euroopa autoralli meistrivõistluste viimase etapi otsustaval võistluspäeval sõideti kaheksa kiiruskatset ja läbiti 102,1 kilomeetrit. Kanaari saarte ralli teisele võistluspäevale läksid Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally4) vastu ERC3 ja ERC3 Junior arvestuse kolmandal kohal. Liidritest lahutas neid 51,8 sekundit.

Päeva avakatselt said eestlased kolmanda aja. Seejärel võtsid nad katsevõidu järgmisel kiiruskatsel, seda hoolimata veidi räsida saanud autost. ERC3 ja ERC3 Junior arvestuses kerkisid nad teisele kohale.

Kui reedel pääsesid eestlased ja ka nende konkurendid suurimate probleemideta, siis laupäevasel kolmandal lisakatsel käisid nad korra teelt väljas. Tänu publiku abile saadi taas liikuma. Katse finišis näitas kell katsevõitjatele üle nelja minuti kaotust. Enne hoolduspausi sõidetud katse võit kuulus taas end kogunud eestlastele.

Pärast hoolduspausi läbiti samad kiiruskatsed teistkordselt. Neist esimesel tegid Ken Torn ja Kauri Pannas pirueti ja kaotasid seetõttu 34,2 sekundit.

Kolmel järgnevat kiiruskatset eestlased võitsid. Ajaliselt olid nad pidanud tunnistama võistluspaari Josep Bassas Mas - Axel Coronado Jiménez paremust ehk nad olid teisel kohal. Siis selgus, et ERC3 ja ERC3 Junior arvestuse võitjapaar kasutas 17. kiiruskatse finišis auto mootori jahutamiseks kõrvalist abi ja sellise teo eest nad diskvalifitseeriti. Seega võit kuulus eestlastele ehk kokkuvõttes viiest sõidetud etapist võitsid nad neli ja jäid korra teiseks.

Lisaks meistritiitlitele kuulub eestlastele ERC3 Junior arvestuse võitnuile peaauhind, milleks on osalemine järgmisel aastal kahel Euroopa meistrisarja etapil autoga Škoda Fabia Rally2.

Võistkondlikus arvestuses jäi Estonian Autosport Junior Team tänavu Euroopa meistrisarjas 155 punktiga kolmandaks.

"Kanaaride ralli oli väga õpetlik. Vahel lihtsalt on mõned õppetunnid raskemad kui teised," kommenteeris Ken Torn. "Hooajaga tuleb kindlasti rahule jääda ja tulemus oli super ning saime palju vajalikku juurde. Muidugi ei teeks me seda ilma toetajateta, kes on selle tiitli sama palju välja teeninud kui meie. Ilma Teieta poleks me siin. Aitäh kõigile ja tooksin välja kaks meest, kes kogu raske aja ikka leidsid seda motivatsiooni, et meid aidata. Aitäh Kaido ja Urmas!"

Kauri Pannas tunnistas, et võistluse viimane osa kujunes keeruliseks: "Katsed olid rasked. Lisaks sellele oli meil momente, aga õnneks oleme finišis," märkis ta. "Ma olen ülimalt tänulik meeskonnale, Kenile, enda toetajatele, sõpradele ja peredele. Samuti teen suure kummarduse Kuldar Siku ees."

Kanaari saarte ralli lõppjärjestus klassis ERC3 Junior
1. Torn Ken - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally4) 2:24:40,7
2. Charles Munster - Charlyne Quartini (Peugeot 208 Rally4) +5:37,6
3. Ola jun. Nore - Veronica Engan (Renault Clio Rally5) +7:13,4
4. Amaury Molle - Florian Barral (Peugeot 208 R2) +8:31,7

Hooaja jooksul sõidetud 75 kiiruskatsest võitsid eestlased ERC3 Junior arvestuses 36. Hooaja kokkuvõttes teenis ERC3 Junior arvestuses enim punkte Ken Torn (155). Järgnesid Josep Bassas (117 p) ja Amaury Molle (68 p). ERC3 juhtide arcestuses oli punktiskoor vastavalt: Torn 152 p, Bassas 117 p, Molle 68 ning kaardilugejate arvestuses: Kauri Pannas 152 p, Axel Coronado 117 p, Florian Barral 68 p.

Fotod: Sven Kollus