Kehala paarisrajal peeti rallisprindi viies etapp

Narva rallisprint sõideti vihmamärjal asfaldil

Eesti rallisprindi MV punktiseis pärast 2005. aasta 5. etappi

Priit Saluri Mitsubishi Lanceril. Foto: Karmen Vesselov
1. mail peeti SK K.O.S. korraldusel Lääne-Virumaal 2,1 kilomeetri pikkusel rajal rallisprint "Kehala kevad 2005". Võistlus oli Eesti meistrivõistluste viiendaks etapiks sõidu- ja veoautodele.

Kehala paarisrajal peetud rallisprindil osales ligi poolsada võistlejat. Kõige enam sõitjaid käis rajal kaherattaveoliste autode (2WD ja 2WD ERK) arvestuses, kokku 17.

2WD klassis saavutas võidu JR Racing Team'i võistleja Riivo Pappel. Mitsubishi Coldil kihutanud mulluse sprindimeistri järel jõudsid poodiumile veel Marko Virkoja (Honda Civic Type-R) ja Ken Järveoja (Ford Fiesta).

2WD ERK arvestuses võttis võidu Mario Karuse (VAZ 2108). Teise tulemuse sai kirja Asso Ojandu (VAZ 2108) ning kolmanda Mait Koosa (VW Golf).

Neljarattaveoliste N-rühma autode arvestusklassis jõudsid poodiumile Renee Pohl (Subaru Impreza), Aleksander Gorlaškin (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja Aivar Linnamäe (Subaru Impreza). 4WD A, E, WRC masinaklassis võidutses absoluutselt kiiremaid aegu näidanud Priit Saluri (Mitsubishi Lancer Evo 5). Ühe sõiduvooru võitnud Slava Popov (Mitsubishi Lancer Evo 4) saavutas teise ning Gunnar Tamm (Subaru Impreza) kolmanda koha.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses saavutas sel hooajal neljanda etapivõidu Ott Tänak (VW Golf). Rainer Aus (Lada VFTS) pidi leppima teise ja Martin Kiil (Honda Integra Type-R) kolmanda kohaga.

Nooremas vanuseklassis J16 sai Kehala paarisrajal peetud rallisprindilt esimese etapivõidu kirja Kaspar Koitla (Lada Samara). Seni meistrivõistluste arvestusse läinud sprintidel võidutsenud Tiit Rattasep (Lada Samara) lõpetas seekord sõidu teise ning Kristen Kelement (Lada VFTS) kolmanda kohaga.

Veoautodel kihutasid seekord vaid Argo Allik ja Kalju Parker. Autodel GAZ 53 kihutanud meeste omavahelises mõõduvõtus jäi peale Allik.