19. juuni 2005 2:52

Pieter Tsjoen üllatas, Matthias Kahle võitis

Foto: Michael WalterSaksamaa meistrivõistluste viienda etapi KÜS Saarland ralli võitsid Matthias Kahle ja Peter Göbel, edastades teiseks tulnud taanlasi Kristian Poulsenit - Ole R. Frederikseni enam kui pooleteise minutiga.

17.-18. juunil peetud 35. Saarlandi rallil sõideti kahe päeva jooksul 543 kilomeetrit, millest 220 läbiti seitsmeteistkümnel kiiruskatsel. Stardinimekirjas oli kokku 76 ekipaaž, finišijoone ületas 43 autot.

Škoda Fabia WRC-l kihutanud Matthias Kahle tõusis liidriks ralli teise päeva esimesel kiiruskatsel, mil peamine konkurent Pieter Tsjoen kaotas oma Corolla WRC ratta ja oli sunnitud võistluse esikohalt katkestama. Kuus kiiruskatset võinud belglase edu kaheksanda kiiruskatse eel oli täpselt pool minutit.

Teisena lõpetanud Kristian Poulsen võitis küll kaks kiiruskatset, kuid ei suutnud Kahlele tõsisemat konkurentsi pakkuda. Taanlane jäi oma tulemusega rahule. "See oli väga hea ralli," ütles Poulsen. "Olen teise kohaga rahul, rohkem polnud enam võimalik."

N-rühmas olid kiireimad Mitsubishi Lancer Evo seitsmel võistelnud Hermann Gassner - Siegfried Schrankl, kes on hetkel 208 punktiga meistrivõistluste tabeli üldliidrid. Teisel kohal olevatel Kahlel ja Göbelil on kokku 185 punkti.

Kahle sõnul oli tema eesmärgiks eelkõige meistrivõistluste punktide kogumine. "Meie eesmärk, pakkuda Gassnerile punktitabelis konkurentsi, sai täidetud," ütles Kahle. "Autoga probleeme ei olnud. Raskeimaks katsumuseks olid kõrged temperatuurid viimastel katsetel."

Saksamaa meistrivõistluste kuues etapp, Eifeli ralli, toimub 21.-23. juulil Daunis.