24. aprill 2006 17:03
Loe kommentaare (15)

Tallinnas peeti pühapäeval Motorexi noortesprint

Tallinna lauluväljakul peetakse noortesprint

23. aprillil sõideti Tallinna lauluväljakul noortesprinti. Päikesepaistelisel ilmal auto- ja tehnikanäituse Motorex raames toimunud võistlusel osales neljas klassis kokku üle 30 võistleja.

Avavooru J16 klassis võitnud ning teiseski sõidus head aega näidanud Allan Popov võinuks võtta sõidu võidu, ent tema Mitsubishi Colt ei vastanud rahvaspordi tehnilistele tingimustele ja tulemust noormees seetõttu kirja ei saanud. Võistluse juht Silver Kütt sõnas, et istme mittevastavus selgus juba võistlusele eelnenud tehnilise kontrolli käigus, kuid et tegu ei olnud ohuterminiga, lubati tal sprindil osaleda. "Tehniline komisjon tegi märkuse ja istme sobimatust mainiti enne sõitu. Ta võistles "protesti all"," selgitas Kütt. "Oli teada, et kui keegi protestib, siis võistleja kõrvaldatakse. Kahetsusväärne lugu."

Kuni 16-aastaste arvestusklassis saavutas konkurendi diskvalifitseerimise järel võidu Rauno-Olavi Ruut (Pontiac Le Mans), kes kogus kahe parema sõiduvooru tulemusena sama hulga punkte kui Otto Täht (Ford Fiesta). Lõppjärjestusel sai määravaks väiksem aeg - nii osutus Ruudu tulemus Tähe omast 0,1 sekundi võrra paremaks. Kolmanda koha saavutas lauluväljaku asfaldil peetud sprindil J16 klassis Rein Koch (Mitsubishi Colt).

Klassis J18, kus osales 12 võistlejat, võitis eiskoha Taavi Kivistik (Opel Astra). Teise kohaga lõpetas sõidu kuni 18-aastaste klassis Rivo Vähi (VW Golf) ning kolmanda tulemuse sai kirja Sulev Haamer (Hyundai Lantra).

V16 klassis jõudsid poodiumile Elva Autospordiklubi sõitjad. Juba neljandat korda sel hooajal tõusis noortesprindil poodiumi kõrgeimale astmele Sander Pärn (Ford Fiesta), kes võitis ka kõik sõiduvoorud. Teisena lõpetas võistluse Martin Kangur (Ford Fiesta) ja kolmandana Karl Kruuda (Ford Fiesta).

Ainus Tallinna lauluväljakul kihutanud välissõitja Santeri Jokinen (Toyota Starlet) pidi kuni 16-aastaste vabaklassis leppima neljanda kohaga. Kuigi seekordne võistlus oli noorele soomlasele esmakordne võistlus asfaldil, õnnestus tal kiirem olla Roland Murakast (Toyota Yaris), kelle värskeim kogemus asfaldilt pärines nädala eest sõidetud Tabasalu noortesprindilt.

V18 klassis jõudis kuue sõitja hulgast võiduni Kaspar Koitla (Nissan Sunny). Teise koha saatus selgus kolmandas voorus, kus Rando Mäeotsa (Peugeot 309) ja Kristen Kelemendi (Lada VFTS) duellis jäi lõpuks peale Mäeots, kes tõusis sel hooajal esmakordselt poodiumile.

Klassivõitja hindas rada huvitavavaks ja märkis, et tulemusega saab rahul olla. "Olen võistlusega rahul, korraldus oli hea," lausus Koitla.

Lisaks võistlejatele olid publikule sõiduilu näitamas mitmed tuntud autosportlased. Oma võistlusautodel läbisid raja ka võistluse direktor Urmo Aava, Rainer Aus, Priit Ollino, Ago Ahu ja Martin Rauam, kes ühes vasakkurvis sõitis kahel rattal. N-rühma Subaru Imprezal kihutanud Rauam kommenteeris autost välja astudes, et oli plaan publikule atraktiivset vaatemängu pakkuda. "Päris nii see küll plaanitud ei olnud," sõnas plekktünnist õhku tõusnud auto õnnelikult neljale rattale maandanud rallisõitja.

MTÜ Jaanimäe Ring korraldusel peetud võistluse vaheaegadel tegid AMTEL-i autodel demosõite Sirje Potisepp, Sten Pentus, Eedo Raide, Silver Havamaa, Andrus Laur, Rain Pilve, Toomas Kreek, Raido Rüütel, Aleksander Käo, Aare Klooren, Paavo Rebane, Andrus Raissar, Alain Penasse ja Tanel Alliksaar.