Loe kommentaare (135)

Jaanikese krossirajal sõideti superkrossi viies etapp

Superkrossi etapp peetakse esmakordselt Valgas

Sander Roosimaa VW Golfil. Foto: Villu Teearu
Aprillikuu viimasel päeval toimus Valgas Jaanikese motokompleksis superkrossi järjekordne etapp. Kuigi lumi alles sulas, siis hakkas savine pinnas tohutult tolmama ja nähtavus oli kohati minimaalne.

Superkrossi viiendale osavõistlusele oli karikad välja pannud Valgamaa mootorisportlane Allain Karuse. "Iga endast lugupidav ärimees, kellel natuke raha liigub peaks sporti toetama," põhjendas Karuse.

Kontrollsõitude kiireim oli Toomas Kasenurm (VW Golf), kes läbis ringi ajaga täpselt nelikümmend sekundit. Kiireima ringiaja eest sai Kasenurm endale jooksu Masteri rehve.

Noorte kontrollsõidu ja poolfinaalid võitis Sander Roosimaa (VW Golf), kelle kasutuses oli eelmise aasta superkrossi noorte arvestuses kolmandaks tulnud Denes Truu endine võistlusmasin. Noorte finaalis startis Roosimaa parimalt stardikohalt, kuid juba stardisirgel asus liidriks Sten Karuks (VAZ 2108). Roosimaa hingas terve võistlussõidu Karuksile kuklasse, ent mööda minna ei õnnestunud.

Viimasele ringile läks Karuks liidrina, kuid stardisirgel rauges Yellow Racingu piloodi võistlusauto ramm ja kahjuks sai Adavere noormees lõpp-protokolli kirja katkestuse viimaselt ringilt ja noorteklassi kuuenda koha. Pärast konkurendi ebaõnne tõusis liidriks Sander Roosimaa, kellel oli seekord õnne palju rohkem, sest tema auto lagunes alles finišis. Ta ületas finišijoone rattad ristis, sest purunenud õõtshoob tegi noormehest oma võistlusmasinas vaid kaasreisija. Hoolimata sellest sai kogu päeva tublit sõitu näidanud noormees kirja Valga superkrossilt esikoha punktid.

Teisena lõpetas sõidu Joel Alliksaar (VW Golf) ja kolmandana Rauno Orupõld (VAZ 2105), kes on mitmel võistlusel tõestanud, et tagasillaveolise autoga on võimalik konkurentsi pakkuda.

Juunioridest ei andnud Tauri Jürioja (VW Golf) konkurentidele võimalust ja lõpetas seekordse etapi esikohaga. Sten Oja (Lada Samara) tuli teiseks ja Kristjan Heamäe (VW Golf) kolmandaks.

Esirattaveoliste autode arvestusklass oli seekord kõige osavõtjaterohkem, sest esikohta asus jahtima kaksteist võidusõitjat. Kontrollsõidu võitis Marek Kasenurm (VW Golf), kes võitis ka mõlemad poolfinaalid. Finaalis pidi ta teisel ringil auto raja äärde jätma ja finišiprotokolli sai pärnakas kirjaa üheksanda koha.

Esirattaveoliste autode esimene poolfinaal tuli võistluste juhi poolt katkestada, sest suures tolmupilves toimus masskokkupõrge ja rada muutus ühes kohas läbitamatuks. Avariis sai kõige rohkem viga Ove Pärtelsoni Peugeot 205 GTi ja seda autot enam rajal ei näinud.

Siiski läks esirattaveoliste autode klassivõit Kasenurmede perekonda, sest võidu noppis Toomas Kasenurm. Rainer Schultz (Lada Samara) tuli teiseks ja Kaido Orav (VW Golf) kolmandaks.

Tagarattaveolistest Lada-tüüpi autode masinaklassis võitis kontrollsõidu ja esimese poolfinaali Rainer Kens (VAZ 2105). Teises poolfinaalis pidi Yellow Racingu piloot aga leppima alles kaheksanda kohaga ja finaalis tuli startida teisest reast - hoolimata sellest asus noormees võistlust juhtima juba stardist. Teiseks tuli Rommi Pukk (VAZ 2101) ja kolmandaks Keio Serbin (VAZ 2101).

Vabaklassis oli nimed kirja pannud kaheksa sõidumeest. Kahjuks aga hakkasid ka selle klassi autod lagunema ja nii ei saanud kaks meest aega kirja juba kontrollsõidus. Esimeses poolfinaalis sõitis vaid viis autot ja teises poolfinaalis ainult kolm. Finaal peeti nelja vabaklassi auto vahel.

Vabaklassis säras jällegi Toomas Kasenurm, kes võttis kontrollsõidu võidu ja poolfinaalide esikohad. Teiseks tuli Martin Saar (VW Golf) ja kolmandaks Ain Heamäe (VW Golf), kes suutis viimasel ringil mööduda katkise rehviga sõitnud Margus Tammojast (Honda Civic).

Superfinaali võitis taaskord Toomas Kasenurm. Teiseks tuli Rainer Schultz ja kolmandaks Tauri Jürioja.

Võistkondlikult oli parim Vesmel. Optitrans tuli teiseks ja Tuvikesed kolmandaks.

Superkrossi järgmine osavõistlus toimub 21. mail Taali krossirajal. 20. mail toimub samuti Taalis Eesti rallikrossi meistrivõistluste esimene etapp.