Remmak jõudis sportrallil esimest korda poodiumile

Jaanus Murakas: Oleme leidmas kiiremat tempot

Saarlasi tabas Viru autoralli avakatsel ebaõnn

Täna algab Rakveres neljas rahvusvaheline Viru autoralli

Rauam jahib Viru rallil uue legendi järgi klassivõitu

Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen Viru ralli linnakatsel. Foto: Rando Aav
Neljanda Viru ralli esimese võistluspäeva lõpetasid liidrikohal Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen. Soomlaste edu enne teist rallipäeva jäi lähimate jälitajate ees siiski vaid 1,1-sekundiliseks.

Tõeliselt tasavägise lahingu järel kolmel kiiruskatsel mahtusid 2,6 sekundi sisse neli ekipaaži. Edukaimad olid avapäeval soomlased Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen (Mitsubishi Lancer Evo 7), kes edestasid 1,1 sekundiga stabiilselt kõigil katsetel neljandat aega näidanud tartlasi Priit Salurt ja Indrek Leppa (Mitsubishi Lancer Evo 9).

"Mina olen väga rahul," tunnistas Ali-Rantala. "Pingutasime päris tõsiselt, et saada homseks esimene stardipositsioon – tolm ei hakka segama."

"Tolm võib väikesi probleeme tõepoolest tekitada," möönis ka koos Toomas Kasakuga võistlev Rainer Aus, kes jäi oma tiimikaaslastest Martin Rauamist ja Kristo Kraagist avapäeval kokkuvõttes vaid 0,6 ja liidritest 2,6 sekundi kaugusele.

"Vahed on väga väikesed, kõik on veel lahtine," lisas Aus. Küsimusele, et kas homme leidub sõidustiilile sobivaid katseid, vastas ta, et nii Aravuse kui ka Põlula tunduvad sobivat.

Viiendaks platseerusid avapäeva järel Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 9), kaotades kiireimatele 5,7 sekundit.

A6 klassi parimad olid Slava Popov - Talis Perosti (Mitsubishi Lancer Evo 6). Klassis A5 edestasid konkurente Arvo Ojaperv - Mart Ojaperv (Nissan Almera 2,0 GT), klassis N2 Egon Kaur - Avo Kristov (Renault Clio RS Ragnotti).

Rahvuslikus masinaklassis E7 tõusid kolmanda katse järel 15,7-sekundiga liidriteks Raul Viilo - Taivo Tuusis (Toyota Starlet). Senised liidrid Kristo Puusepp - Külvar Mand (Toyota Starlet) sõitsid linnakatse viimases kurvis vastu äärekivi ja kaotasid autol tagumise vasaku ratta. Puusepp: "Linnakatset sõidad alati piiri peal. Seekord sai vist veidi üle mindud. Lahtised kivid olid asfaldil ja vedas kurvist välja."

"Homme me ei jätka, sest ajaline kaotus tuleb liiga suur ja seda tagasi ei sõida," täiendas Mand. "Parem on autot järgmiseks ralliks hoida. Lisaks tundusid alguses kahjustused väiksemad olevat, kuid põhjalikumal uurimisel selgus, et ka pidurid on viga saanud."

E8 arvestuses olid 17 sekundiga lähimatest jälitajatest kiireimad Ott Tänak - Tõnu Kurvet (VW Golf) ning klassis E9 lõpetasid avapäeva liidrikohal Alar Hermanson - Andre Vare (Seat Ibiza). Arvestusklassis E10 said 13 ja poole minutilise edu ainsate konkurentide ees Nissan Pulsaril sõitvad Siim Viisut - Mart Viisut.

Viru ralli jätkub 1. juunil, kui sõidetakse neli kiiruskatset. Start teisele ringile antakse kell 10. Ralli võitja jõuab Rakveres rallivärava alla orienteeruvalt kell pool neli päeval.