Remmak jõudis sportrallil esimest korda poodiumile

Jaanus Murakas: Oleme leidmas kiiremat tempot

Saarlasi tabas Viru autoralli avakatsel ebaõnn

Täna algab Rakveres neljas rahvusvaheline Viru autoralli

Rauam jahib Viru rallil uue legendi järgi klassivõitu

Rainer Aus. Foto: Kaido Saul
Tänavuse Viru ralli võitnud Rainer Aus tunnistas pärast võistluse lõppu, et duell esikoha nimel Priit Saluriga oli vägagi nauditav. Kiitis esmakordselt üldvõiduni jõudnud noormees aga pikki kiiruskatseid.

"Pikad katsed mulle meeldisid ja sealt tulid ka head ajad," ütles nädalavahetusel peetud Viru ralli seitsmest kiiruskatsest kolm võitnud Rainer Aus. Esimese katsevõidu noppis Subaru Imprezal võistelnud piloot juba avapäeva algul, edestades Läsna 23 kilomeetri pikkusel katsel lähimat konkurenti Kari Ali-Rantalat 2,7 sekundiga.

Neljas aeg esimeselt võistluspäevalt tagas Rainer Ausile ja Toomas Kasakule teiseks päevaks neljanda stardipositsiooni. Rainer Aus sõnas, et uueks rallipäevaks sai ta kasulikke näpunäiteid tiimi juhilt Markko Märtinilt. "Märksõnadeks rehvid ja stardipositsioon. Need sai koos otsustatud."

Senise liidri Kari Ali-Rantala katkestamise järel kerkis ralli teise pika katse läbimise järel võistlust juhtima uuel Mitsubishil esimest rallit sõitnud Priit Saluri. Viienda katse järel möödus temast 0,4-sekundilise eduga Aus, kuuenda katse lõppedes sõitis aga tartlane taas sisse 0,8-sekundilise edu.

"Saluriga oli tõesti hea sekund-sekundis sõita. Sellises konkurentsis ma pole varem võistelnudki. Eks see tihe konkurents ongi see, mis edasi viib ja pingutama sunnib," jäi viimasel kiiruskatsel kahe sekundiga rivaali edestanud Rainer Aus rahule. Mullu Kesk-Eestis toimunud rahvusvahelisel Škoda autorallil oma esimese rallivõidu saavutanud Priit Saluri - Indrek Lepp jäid sel võistlusel esikohast 1,2 sekundi kaugusele.

Kas sõit sujus tõrgeteta? Rainer raputas pead ja ütles: "Apse tuli ette küll... Mida kiiremaks läks tempo, seda rohkem hakkas vigu tulema ka. Kõige rohkem oligi neid viimasel katsel."

Kui mitu rallit pidi tänavusel hooajal neljarattaveolise N-rühma ralliauto rooli istunud tallinlane sõitma, enne kui absoluutvõiduni jõudis, seda ta ise täpselt öelda ei osanud: "Sõitnud olen sportlikku rallit kaks viimast hooaega, lisaks Soomes ja tänavusi etappe ka kolm. Kokku 20, kui ma ei eksi." Kui hulka arvutada noorterallid, pakkus varem Lada rooli keeranud rallisõitja vastuseks: "Eeee... seda ma nüüd küll ei tea, mitu kokku on. Vist võimatu lugeda. Aga olen kunagi üritanud, ligikaudu 70-80 ringis."

Viru ralli võidu puhul sai Rainer Aus kiita nii tiimilt kui ka konkurentidelt. "Finišis ootas mind tugev käepigistus Markkolt ja väike kiidusõna," sõnas ta.

"Eks ta üllatas kõiki, väga tubli töö tegi," polnud ka valitsev Eesti autoralli N-rühma meister ja Rainer Ausi eakaaslane Jaan Mölder kiitusega kitsi.