Murakas võitis Lõuna-Eesti ralli kolmandat korda

Nädalavahetusel sõidetakse Võru ümbruses autorallit

Lõuna-Eesti rallil stardib esimesena Margus Murakas

Lõuna-Eesti ralli tõotab põnevust suures N-rühmas

Rallikorraldaja: võistluse jälgimine on publikule tasuta

Lõuna-Eesti ralli avapäeva lõpetasid liidrikohal Margus Murakas - Raul Markus. Toyota Corolla WRC-l sõitev rallipaar saavutas kolme kiiruskatsega lähimate konkurentide ees 14,9 sekundilise edu.

28. juulil sõideti kolm kiiruskatset, neist üks kruusal ja kaks karussellsüsteemis Võru linnas rohkearvulise publiku ees. Juba avakatsel liidriohjad haaranud Margus Murakas - Raul Markus lõpetasid ralli avapäeva esikohal. Ainsana WRC-autol sõitvale ralliapaarile jäid 14,9 sekundiga alla avapäeva teisel kohal lõpetanud tartlased Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Heas hoos olid ka Martin Rauam - Kristo Kraag (Subaru Impreza STI Spec C), keda jäi avapäeva lõpul liidreist lahutama 17,4 sekundit. Ebaõnn tabas aga E.O.S. - Subaru rallitiimi teist ekipaaži: Rainer Aus - Toomas Kasak (Subaru Impreza STI Spec C) katkestasid võistluse esimesel kiiruskatsel pärast auto üle katuse paiskumist.

"Juhtus aps avakatse teisel kolmandikul, kus oli kiire tulemisega trampliin, millele järgnes paremkurv. Sõidujoon oli veidi paigast ära," selgitas Rainer Aus. "Asi hull ei ole, kuid auto seisis poolteist tundi tagurpidi."

Avsoluutarvestuse neljandad olid kolme katse järel Renee Pohl - Silver Kütt (Mitsubishi Lancer Evo 7), kaotades kiireimatele 20,1 sekundit. Neist omakorda 0,7 sekundi kaugusele jäid A5 klassi parimad Urmo Aava - Kuldar Sikk (Suzuki Swift Super 1600).

"Meie tegime üle pika aja taktikamängu," rääkis koos Urmas Roosimaaga sõitev Margus Remmak, kes lõpetas avapäeva väikse A-rühma kiireimate selja taga N3 klassi kolmandal positsioonil. "Kuues koht oli see, mida arvame, et on väga hea teiseks rallipäevaks."

Lõuna-Eesti ralli jätkub 29. juulil, kui sõidetakse veel seitse kiiruskatset.