Kliki siia Kliki siia
Missugusele rallisarjale pöörad enim tähelepanu?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
autovaruosadonline.ee
www.veoautodevaruosad.com
Autodoc.ee
Topvaruosad.ee
RexBo.ee
top1autovaruosad.ee
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
timoanis.eu
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
rally.ee
18. oktoober 2006 2:30
Loe kommentaare (17)
Trüki lehekülg

Ralli korraldajad taunivad piirkiiruse ületamist

 Loe lisaks
Liblik ja Mesila võtsid viimaselt etapilt maksimumi

Einar Laipaik tahab hõbeda kulla vastu vahetada

Henry Ots: Püüdsin proffide vahel ellu jääda

Ralli tõi nädalavahetusel Saaremaale üle 10 000 inimese

Saaremaa ralli võit läks neljandat aastat külalistele

Mikkelsen: Sõitsin südamega, nii hästi kui suutsin

Andreas Mikkelsen kolme katse järel ralli liidrikohal

Saaremaa ralli stardirivi avavad Murakas - Ojamäe

 Foto: Rando Aav
Saaremaa ralli võitja Andreas Mikkelsen ja N-rühma meister Martin Rauam peeti reedel avakatsele sõites lubatud kiiruse ületamise eest kinni, mistõttu mõlemad pidid starti hilinemise eest saama ajalise trahvi.

Karistus oleks võtnud meestelt võimaluse sõita kõrgetele kohtadele. Vahelejäämise eest ähvardas Andreas Mikkelseni ajaline karistus 1.30 ja Martin Rauamit 2-minutiline trahv.

Ajakaristust rallisõitjatele siiski ei määratud, kuna žürii võttis vastu ebatavalise otsuse, mis laskis meestel edasi konkureerida, rakendades rahvusvaheliste võistlusmääruste paragrahvi 141. See annab žüriile õiguse liikluses juhtunud intsidente käsitleda võidusõidust eraldi.

"Üritasime teha kõik nii, et võistlus kulgeks tõrgeteta ja et eeskätt välisvõistlejail ei jääks asjast halba muljet - tulime Saaremaale ja kohe tehti ära," ütles Saaremaa ralli žürii esimees Juhan Mänd Eesti Televisioonile.

Männi sõnul hakkas Mikkelseni kinni pidanud politseipatrull tõlkima norrakeelseid autodokumente. "See viitis aega. Mehed pidid ootama teiste taga ja kuna nendega ei tegeletud, siis tuli ka hilinemine," märkis žürii esimees.

"Kui võistleja peetakse kiiruseületamisega kinni, siis seda saab teha ka nii, et kirjutame nime ja numbri üles ning käsitleme asja pärast rallit. Kui vaja, siis ka trahvitakse," lisas ta.

Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse vanemkomissari Kaido Vahteri sõnul ei oma tähtsust, kas tegemist on rallisõitjaga või kellegi teisega. Kui rikutakse liikluseeskirja üldiseks liikluseks avatud kohas, karistatakse võistlejat samuti kui tavaliiklejat.

Vanemkomissar ütles ajalehele Meie Maa, et see on korraldajate rida, kuidas võistlejad ajalimiiti mahutada või trassi ette valmistada. Nime ja numbri üleskirjutamise ning lubatud sõidukiiruse ületamise käsitlemine pärast rallit ei tulevat Vahteri kinnitusel kõne alla: "Rallisõitjate puhul on tegemist rahvusvahelise seltskonnaga ja politsei ei pea neid hakkama pärast võistlust mööda ilma taga ajama. Nii me raskendame tunduvalt oma töö tegemist."

Saaremaa ralli korraldajad taunivad liikluseeskirja rikkumist ega püüa kuidagi seda teinud võistlejaid õigustada. Vastupidi - võistluse žürii määras lubatud piirkiiruse ületajatele rahatrahvi vastavalt võistluse juhendile ja toetudes politsei raportile.

"Kuna politsei peatas eeskirju rikkunud võistlejad kauemaks, kui rallil tavaks, hilinesid võistlejad ajakontrollpunkti. Need karistused võistluse žürii tühistas, kui võistleja tahtest otseselt mittesõltuvad," selgitas Saaremaa ralli korraldustoimkonna esimees Einar Soe.

Kaido Vahter lisas, et rallisõitjaid väärteomaterjalide vormistamiseks kümmekond minutit kinni hoidnud julgestuspolitsei käitus asjaajamisel korrektselt. "Nad tegid kõik nii nagu peab," kinnitas Vahter ajalehele Meie Maa.

Julgestuspolitsei liiklusjärelevalve üksus tabas 13.-16. oktoobril Saaremaal läbi viidud politseioperatsioonil ühtekokku 29 kiirust ületanud sõidukijuhti. Lisaks tabati 60 joobes sõidukijuhti ning 18 juhtimisõiguseta autorooli istunud isikut. Kokku kontrollisid julgestuspolitseinikud nelja päeva jooksul 2972 juhti.
Artikli juurde
18.10.2021
Virves lõpetas Hispaania etapi JWRC-arvestuse kolmanda kohaga
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
15.10.2021
Saaremaa ralli 8-9.10.21 (0)
07.10.2021
Saaremaa ralli test 6.10.21 (0)
27.09.2021
Läänemaa rahvaralli 25.09.21 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
22.10.2021 20:50
SAAREMAA RALLY 2021 (4)
11.10.2021 11:12
Saaremaa54rally2021 (1)
03.10.2021 18:21
A1M Tehvandi rahvasprint 2021 (0)
26.09.2021 22:57
Eesti MV rallikrossis 2021 6 etapp (1)
20.09.2021 08:05
Viru ralli 2021 (3)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia