Rallisprindi teisel etapil saavutas võidu Priit Saluri

Kehtnas peetud sprindi võistlustrass lammutas autosid

Aprilli lõpp tuleb sprindi meistrisarjas osalejaile tihe

Priit Saluri Kehtna rallisprindi kolmandas sõiduvoorus. Foto: Rando Aav
28. aprillil Raplmaal Kehtnas sõidetud Eesti rallisprindi meistrivõistluste teisel etapil saavutas konkurentide ees võidu Priit Saluri, kes pidas pingelist lahingut eeskätt Ago Ahu ja Gunnar Tammega.

Klassis 4WD jõudis seekordsel sprindietapil võiduni Priit Saluri (Mitsubishi Lancer Evo 9). Hooaja esimeselt etapilt maksimumpunkltid kogunud Ago Ahu (Subaru Impreza) oli kokkuvõttes teine ning pärast aastast võistluspausi rajale naasnud Gunnar Tamm (Subaru Impreza) kolmas.

"Korraldajat tuleb kiita. Oli väga mõnus võistlus, väga hästi organiseeritud ja sujus tõrgeteta," ütles klassivõitja rally.ee autospordiajakirjale. "Kihvt rada oli, mulle meeldis."

Kaherattaveoliste ralliautode masinaklassis saavutas võidu Ott Tänak (Renault Clio). Saarlane oli edukaim esimeses ja teises voorus ning seetõttu klassivõidu kindlustanuna kolmandas sõidus ei võistelnud. Teise kohaga lõpetas Kehtna rallisprindi 2WD klassis Marko Kasepõld (Lada Samara), kolmas oli Hendrik Kers (Renault Clio).

Kaherattaveoliste krossiautode ja teise liiga sõitjate arvestusklassis osutus parimaks Mario Karuse (Opel Astra). Teise tulemuse sai kirja Vahur Err (Nissan Sunny GTi) ja kolmanda Henri Franke (Suzuki Baleno). Moskvitšide arvestuses edestas konkurente Andres Olvik (AZLK 2140).

Kuni 16-aastaste noorte klassis jõudsid esikolmikusse samad võistlejad, kes jagasid poodiumiastmed juba hooaja avaetapil Kõpus. Esikoha saavutas Sander Pärn (Citroen C2 R2), teine oli Martin Kangur (Citroen C2 R2) ja kolmas Siim Plangi (Citroen C2). Kui kaks esimest otsustasid seekord esikoha saatuse kolmandas voorus, siis Plangi kindlustas kolmanda koha juba kahe vooruga, ent viimane sõit lõppes talle rajalt väljasõiduga.

Martin Kangur kommenteeris: "Teises voorus kaotasin Sandrile 0,7 sekundiga ja kolmas voor oli otsustav, kuid minu ees sõitev Siim Plangi "pani katuse" ja sellepärast näidati mulle juba mitu kurvi ette, et midagi on juhtunud. Võtsin mitu korda hoo maha, kuid ei olnud midagi. Alles suhteliselt pika maa pärast oli Siim teel ees. Seega rajakohtunikud tegid apsu - näitasid mulle ohututel kohtadel kollast lippu ja sinna mu aeg läks."

Klassis J18 noppis etapivõidu väga agressiivset sõitu teinud Kaspar Koitla (Honda Civic Type-R). Teise kohaga lõpetas võistluse Kristen Kelement (Citroen C2) ja kolmanda tulemuse sai 9 võistlejaga arvestusklassis kirja Tiit Rattasep (Honda Civic Type-R).

Veoautode klassis olid parimad Helmut Uusmägi, Aare Müil ja Peeter Silde.

Rallisprindi meistrivõistluste kolmas etapp peetakse juba 29. aprillil Pärnumaal Sauga ringrajal. Võistlus viiakse läbi Est-Ringi nn suurel ringil, kuid rajale on juurde tekitatud mõningad šikaanid. Võistlussõitudega tehakse algust kell 11.30.