20. mai 2007 19:37

Talsi rallil saavutas esikoha Ivars Vasaraudzis

Läti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Talsi etapiga

Ivars Vasaraudzis. Foto: Oskars Jansons
Läti autoralli meistrisarja kolmanda etapi võitsid WRC-autol võistelnud Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis. Teise kohaga lõpetasid Talsi ralli Jari Ketomaa - Miika Teiskonen N-rühma Mitsubishil.

19.-20. mail sõidetud rahvusvahelise Talsi ralli avapäeva lõpetasid liidrikohal Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer WRC), edestades 12 sekundiga N-rühma parimat võistluspaari Jari Ketomaa - Miika Teiskonen (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Samad mehed püsisid kolme parema hulgas kuni ralli lõpetanud 1,8 kilomeetri pikkuse publikukatseni, ent esimese rallipäeva järel kolmandal positsioonil olnud Ivars Caune - Vladimirs Barinovs (Toyota Corolla WRC) jäid võistlusest kõrvale kaheksandal kiiruskatsel auto mootoririkke tõttu.

Esikoha saavutasid favoriidid Vasaraudzis - Spredzis, kes kirjutasid enda nimele kaheksa katsevõitu. Ühe katsevõidu said kirja ka võistluse üldarvestuse teise kohaga lõpetanud soomlased Ketomaa ja Teiskonen.

Absoluutarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid kümnest kiiruskatsest koosnenud ralli Andis Neikšans - Peteris Dzirkals (Mitsubishi Lancer Evo 9). N-rühmas teise koha kindlustanud võistlejad jäid klassivõitjaile alla 56 sekundiga, ent edestasid lähimaid rivaale 3 sekundiga.

Aivis Egle - Normunds Aizkalns (Mitsubishi Lancer Evo 9), keda veel eelviimase katse järel lahutas kolmandast kohast vaid vähem kui sekund, mängisid oma šansid maha publikukatsel, mille võitsid Janis Vorobjovs - Guntis Ervalds (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Väikese N-rühma võidu saavutasid üldarvestuses 16. kohale platseerunud Dans Lescs - Janis Viksna (Honda Civic Type-R), klassis AL2000 osutusid parimateks Normunds Verbelis - Igor Bartaschenok (Honda Civic).