Liepāja - Ventspilsi ralli võitsid Ketomaa ja Lindström

Kolm võitu kolmest ehk M-Spordi Fordid domineerisid

Euroopa meistrisarja etapil Lätis stardib 79 meeskonda

«Euroopa meistrisarja etapil oleks põhjust pingutada»

Euroopa meistrisarja etapp meelitab Lätti kireva seltskonna

Euroopa autoralli meistrivõistluste teine etapp ja ühtlasi Läti meistrisarja esimene ning teine osavõistlus peetakse sel nädalal Lätis. Ralli algas reedel, mil läbiti kolm kiiruskatset.

Liepāja - Ventspilsi ralli algas kvalifikatsiooni katsega, kus 12 võistlejat said võimaluse endale välja teenida soovitav stardikoht. Kvalifikatsioonikatse läbisid vähima ajaga Jari Ketomaa - Kaj Lindström (Ford Fiesta RRC). Kuna soomlased olid esimesed, otsustasid nad ka startida esimesena.

Venemaa võistlejad Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo 10) kaotasid kvalifikatsiooni katse võitjaile 0,8 sekundit, otsustades seejärel valida kuuenda stardipositsiooni. Hiljutise Alūksne ralli Lätis võitnud Vassili Grjazin - Dmitri Tšumak (Mitsubishi Lancer Evo 9) kaotasid kvalifikatsioonis soomlastele 0,9 sekundit. Läti litsentsiga sõitvad venelased otsustasid startida viiendana. Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10 R4) olid neljandad ning nad valisid endale ka neljandana positsiooni.

Võidusõit algas pärastlõunal Liepāja linnast, promenaadilt, mis sagedasti olnud kasutusel Kuramaa autorallil. Mõni kilomeeter pärast ralli algust ehk avakatse järel olid võistluse esimesed liidrid Craig Breen - Dave Moynihan (Peugeot 207 S2000). Iirlased said konkurentidest jagu ka kahel järgmisel katsel, lõpetades seega avapäeva juhtpositsioonil. Jari Ketomaa - Kaj Lindström jäid neist 6,4 sekundi kaugusele. Kolmanda kohaga lõpetasid esimese võistluspäeva Francois Delecour - Dominique Savignoni (Peugeot 207 S2000), keda jäi liidritest lahutama 12,1 sekundit.

ERC arvestuses võistlevaist lätlastest olid avapäeva järel kõrgeimal positsioonil Raimonds Kisiels - Arnis Ronis (Mini Countryman JCW RRC). 1,6 sekundi võrra edestasid neid kolme katsega Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10 R4), kes olid üldises paremusjärjestuses kuuendad.

Paralleelselt Euroopa meistrivõistluste etapiga toimub Liepāja, Ventspilsi ja Kuldīga ümbruskonnas ka kaks Läti meistrisarja etappi. Esimese etapi tulemused selguvad reedeste ja laupäevaste katsete põhjal, ning teise etapi tulemused saavad selgeks pühapäevaste kiiruskatsete järel.

Läti meistrivõistluste väeskelt alanud etappi juhivad Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov. Neist 2,5 sekundi kaugusele jäid kolme katsega Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10), kellest omakorda vaid 1,1 sekundi kaugusel Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 8). Läti meistrivõistluste etapil osalevaist eestlastest olid avapäeval kiireimad Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes platseerusid üldises pingereas neljandaks, olles N4 klassis kolmandad.

Ralli jätkub laupäeval. Neljandale kiiruskatsele stardib esimene auto kell 10.20.