Liepāja - Ventspilsi ralli võitsid Ketomaa ja Lindström

Kolm võitu kolmest ehk M-Spordi Fordid domineerisid

Liepāja - Ventspilsi ralli avapäeva lõpetas liidrina Craig Breen

Euroopa meistrisarja etapil Lätis stardib 79 meeskonda

«Euroopa meistrisarja etapil oleks põhjust pingutada»

Euroopa meistrisarja etapp meelitab Lätti kireva seltskonna

Pärast ägedat kolme päeva pikkust lahingut 15 kiiruskatsel selgusid pühapäeva õhtuks Euroopa autoralli meistrivõistluste teise etapi võitjad. Esikoha saavutasid soomlased Jari Ketomaa - Kaj Lindström.

Võistluse algfaasis edestasid konkurente iirlased Craig Breen - Dave Moynihan (Peugeot 207 S2000), juhtides Liepāja - Ventspilsi rallit viienda katseni. Seejärel kerkisid liidrikohale soomlased Jari Ketomaa - Kaj Lindström (Ford Focus RRC), kes kiire sõidu ja kaheksa katsevõiduga saavutasid iirlaste ees 31 sekundilise eduga esikoha.

Kolmanda tulemuse said kirja Francois Delecour - Dominique Savignoni (Peugeot 207 S2000). Juht märkis, et tulemus polnud kiita ja selle põhjuseks võis pidada ebasobiva käigukasti valikut: "Sel olid lühikesed käigud, mis teeoludega kokku ei klappinud. Tippkiiruseks saime 161 km/h, kuid rivaalid suutsid kruusal sõidetud sirgetel kätte saada 200 ja isegi enam." Ralli võitjaist jäid prantslased 2 minuti ja 47,5 sekundi kaugusele.

Neljanda kohaga lõpetasid etapi tšehhid Jan Černý - Pavel Kohout (Škoda Fabia S2000). Kaotust koha võrra paremal positsioonil lõpetanud konkurentidele 15,9 sekundit. Viienda tulemuse saavutasid Raimonds Kisiels - Arnis Ronis (Mini Countryman JCW RRC), kes läbisid 243 katsekilomeetrit ajaga 2 tundi 14 minutit ja 2 sekundit. Võitjaile kaotasid lätlased üle viie ja poole minuti.

Kümne sekka mahtus ka üks meie rallipaar. Absoluutarvestuse kaheksanda kohaga lõpetasid Liepāja - Ventspilsi ralli Raul Jeets - Andrus Toom (Mitsubishi Lancer Evo 10). Sel hooajal OT Racingu ridades sõitvad tartlased jäid üldvõitjaist 8 minuti ja 37,6 sekundi kaugusele. Klassis N4 olid eestlased kolme hulgas. Neid edestasid leedulased Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja lätlased Aivis Egle - Andris Dauga (Mitsubishi Lancer Evo 10).

Jeets ja Toom tõusid kümnendale positsioonile pärast üheteistkümnendat katset, kus seitsmendalt positsioonilt jäi võistlus pooleli Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10 R4). Võrumaa mehed tegid rajal pirueti, auto libises vastu jäist lumevalli ja esiratas tuli alt. Neil tuli seekord leppida katkestamisega.

Kaherattaveoliste autode pingereas osutusid võitjaiks samuti soomlased. Klassivõidu R2 arvestuses saavutasid Risto Immonen - Mikko Lukka (Citroen C2R2 MAX), kes absoluutses paremusjärjestuses platseerusid 15. kohale. Poodiumikohale jõudsid veel Stephane Lefebvre - Thomas Dubois (Peugeot 208 R2) ning Ralfs Sirmacis - Māris Kulšs (Ford Fiesta R2).

Paralleelselt Euroopa meistrisarja etapiga viidi läbi Läti meistrivõistluste esimene ning teine etapp Liepāja, Ventspilsi ja Kuldīga ümbruse teedel. Avaetapi võitjad selgusid üheksa kiiruskatse läbimise järel ehk esimese ja teise võistluspäeva tulemuste alusel.

Esikoha saavutasid venelased Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Mitsubishi Laner Evo 10). Eestlased Siim Plangi - Marek Sarapuu olid teised ning lätlased Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis (Mitsubishi Lancer Evo 8) kolmandad. TOP 10 sekka mahtus teisigi eestlasi. Üldarvestuse viienda ja N4 klassi 2. koha hõivasid Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9), absoluutarvestuse kaheksas ja N4 klassi neljas koht kuulus Raul Jeetsile ja Andrus Toomile. Finišeerisid ka Mait Maarend - Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes olid suures N-rühmas kaheksandad ja üldises pingereas 26. kohal. Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) katkestasid võistluse viiendal katsel, kuna kahel rehvil tuli maha protektor koos pealiskihiga. Pühapäeval, so Läti meistrivõistluste teisel etapil oli Carglass Rallitiimi ekipaaž taas rajal.

Teise etapi paremusjärjestus selgitati pühapäevaste katsetega. Sõideti 6 kiiruskatset, üldpikkusega üle 109 kilomeetri. Võidu saavutasid R4 klassis konkureerinud Jānis Feldmanis - Anrijs Jesse (Mitsubishi Lancer Evo 10). Neile jäid 17,5 sekundiga alla Läti litsentsiga võistelnud venelased Vassili Grjazin - Dmitry Tšumak (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes võistlesid samuti klassis R4. Kolmanda kohaga lõpetasid sõidu taaskord Mārtiņš Svilis - Ivo Pūķis, kellele läks esikoht klassis A+. Neljanda koha ja klassivõidu N4 arvestuses teenisid välja eestlased Rainer Aus - Simo Koskinen, kes võitjapaarist jäi 54,4 sekundi kaugusele. Üldarvestuse kuues ja N4 klassi teine koht kuulus Raul Jeetsile ja Andrus Toomile. Samas masinaklassis kaheksandaks platseerunud Maarend - Kapp lõpetasid selle sõidu 22. kohal. Kõrge ja Pints seda etappi ei lõpetanud, katkestades võistluse mootoririkke tõttu päeva teise katse järel N4 klassi liidrikohalt.