Võistlusauto sõitjate poolt kiita saanud Jõulumäe kiiruskatsel. Foto: Rando Aav

Piltuudis Pärnumaa rahvarallilt: tantsud kahel rattal

Pärnumaa etapp pingestas tabeliseisu 2WD grupis

Sander Siniorg tegi debüüdi neljarattaveolise auto roolis

Balti karikasarja võitjad võivad selguda Pärnumaal

Laupäevasel rahvarallil asub starti ligi sada võistluspaari

26. oktoobril toimus Pärnumaal rahvaralli Uno Aava rändkarikale. Sõidu võitsid neljarattaveolise autoga võistelnud Aiko Aigro ja Marko Koosa 3,3-sekundilise eduga lähimate rivaalide ees.

Alustas võistlust kokku 94 ekipaaži. Eestlastele pakkusid mitmes masinaklassis konkurentsi ka lätlased. Kaheksast lisakatsest koosnenud rahvaralli lõpetas 81 meeskonda.

Absoluutvõidu ja esikoha klassis 4WD teenisid välja Aiko Aigro - Marko Koosa. Lõuna-Eesti meestele kuulus ralli lõppedes ka Uno Aava rändkarikas, mida anti välja 28. korda.

"Mul on hea meel, et rahvarallisid endiselt toimub ja et on nii palju võistlejaid osalemas," märkis Uno Aava. "See näitab, et autosport elab ja et rahvaralli täidab oma ülesannet, arendades sõidukindlust, vaatamata ilmastiku oludele. Just nii saavad osavõtjad igapäevaliikluseks enesekindlust juurde. See oligi esimese karika väljapanemisel meie eesmärk 1974. aastal."

Teise kohaga lõpetasid Uno Aava rändkarikale peetud rahvaralli Rain Rannala - Simmo Nestor, kes suutsid konkurente edestada kolmel katsel. Üldarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid võistluse Jaan Tammor - Martin Vihmann, keda jäi võitjaist lahutama veidi üle poole minuti.

Kuni 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis saavutasid võidu Karel Tölp - Priit Guljajev Hondal. Pärnumaa mehed lõpetasid vihmas ja udus peetud võidusõidu üldarvestuse viienda kohaga. Suurema mootorimahuga kaherattaveoliste autode pingereas osutusid võitjaiks Robert Peetson - Martin Tomson, kelle sõiduvahendiks BMW 325. Kolmanda koha karikad teenisid 2WD-S klassis välja korduvalt siinsetel võistlustel osalenud lõunanaabrid Raivo Ozoliņš - Ģirts Ozoliņš. Neist 4,2 sekundiga said jagu Rene Uukareda - Tanel Hromenkov.

Noorte masinaklassis võitsid Karl Martin Volver - Margus Jõerand, naiste arvestuses saavutasid esikoha Tiina Ehrbach - Nele Jalakas. SU klassis võitsid Rainer Meus - Elari Jallajas ning Moskvich Liiga arvestuses Urmas Roos - Reigo Prosso.

Pärnumaa rahvaralli kuulus viienda etapina Eesti Autospordi Liidu karikasarja arvestusse, kuuenda etapina SU klassi ja Moskvich Liiga karikavõistluste arvestusse ning teise etapina Autoekspert Balti karikasarja arvestusse.